26 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Na wystawie na Kubie kręcą film przedstawiający wykorzystywanie kotów;  Złość w Internecie

Na wystawie na Kubie kręcą film przedstawiający wykorzystywanie kotów; Złość w Internecie

Hawana.- Ten kot Na wystawie rolniczej zorganizowanej przez rząd kubański Sobota spotkała się z krytyką niezależnych działaczy i Ministerstwa Rolnictwa wyspy (Minaj), jednocześnie ponownie włączyła kwestię dobrostanu zwierząt do debaty publicznej.

Film opublikowany na Facebooku przez blog „Vive como Daguerre” pokazuje kilka osób na terenach targowych Rancho Boyeros w Hawanie, którzy wstrząśnij kotkiem s Inni próbują go złapać, przywiązując linami.

Skarga dotyczy udziału publiczności bez przeszkadzania w pokazie, który odbył się w ramach Międzynarodowej Wystawy Przemysłu Rolno-Spożywczego Fiagrop 2022.

Minaj potwierdził wydarzenie i wyraził „całkowitą niezgodę i odrzucenie aktu artystów (klauna) i sportowców z narodowej drużyny rodeo biorących udział w wydarzeniu”.

Ta zależność ogłosiła na swojej stronie internetowej, że prowadzi „odpowiednie analizy sprawy” i będzie miała zastosowanie” Kary administracyjne, dyscyplinarne i za wykroczenia, które spadają na osoby odpowiedzialne”.

Nie chcą obrazić

Upokarzające, haniebne i nieludzkie to tylko niektóre z cech, którymi wielu użytkowników sieci społecznościowych zaprzecza temu faktowi.

Wideo stało się wirusowe na dzień przed pokojowym marszem zwołanym przez niezależne grupy aktywistów w celu upamiętnienia Dnia Psa na Kubie i Przeciwko znęcaniu się nad zwierzętami.

Rząd wyspy w lutym zeszłego roku ratyfikował dekret z mocą ustawy o „dobrobycie zwierząt”, ustawodawstwie, którego od lat domagają się aktywiści i organizacje broniące zwierząt.

Przeczytaj także: „Zastrzeliliśmy mężczyznę na rowerze”: rozmowa między rosyjskimi żołnierzami przechwyconymi przez Niemcy, w której opowiadają o masakrze w Buczy.

Zatwierdzenie tej polityki było przez wielu celebrowane jako zwycięstwo niezależnego społeczeństwa obywatelskiego, które obok oficjalnych organizacji masowych wypowiadało się w ciągu ostatnich dwóch lat m.in. obrona zwierzątzwalczanie przemocy ze względu na płeć czy prawa społeczności LGTBI.

Jednak niektórzy działacze skrytykowali dekret jako nieskuteczny.

var / akmar