8 lutego, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Na czym polega dieta dash?

Kiedy mówimy o dietach, jest ich tak dużo, że często nie wiemy, jak odróżnić jedną od drugiej. Wśród najbardziej znanych dieta śródziemnomorskaDieta Keto, wegetariańska, wegańska, a nawet wegetariańska Paleo. Każda z nich jest inna, ale wszystkie mają ten sam cel: schudnąć lub zadbać o dietę.

Słyszeliście kiedyś o diecie DASH? Chociaż nie jest to dobrze znane, faktem jest, że ta dieta jest bardzo zdrowa i dobra dla naszego organizmu. I tak jest, jak sama nazwa wskazuje Dietetyczne podejście do zatrzymania wysokiego ciśnienia krwi”, Jej celem jest leczenie lub profilaktyka Nadciśnienie.

Jak wykazały badania, ta dieta jest w stanie obniżyć ciśnienie krwi w ciągu zaledwie dwóch tygodni, Wynika to częściowo z faktu, że zawiera pokarmy bogate w potas, wapń i magnez.

Korzyści

Jest uważana za jedną z najzdrowszych diet, a oprócz tego, że pomaga obniżyć wysokie ciśnienie krwi, ma jeszcze więcej zalet, wszystkie związane z dbaniem o serce:

  • Pomaga zapobiegać i leczyć cukrzycę typu 2

  • Zmniejsza ryzyko chorób serca

  • poprawić poziom cholesterol

  • zmniejsza ciśnienie krwi

Jest to elastyczny plan posiłków, którego celem jest tworzenie posiłków zdrowych dla serca

Ponadto, jeśli towarzyszy mu ruch, jest zdrowszy. Zaleca się wykonywanie ćwiczeń fizycznych przez 30 minut dziennie, w tempie dwóch lub trzech godzin tygodniowo. W ten sposób, oprócz ćwiczenia naszego organizmu, można temu zapobiec nadwaga.

Co mogę zjeść?

Jest to elastyczny plan posiłków, którego celem jest tworzenie posiłków zdrowych dla serca. on Dieta bogata w warzywa, owoce i produkty pełnoziarniste. Można też jeść produkty mleczne, orzechy, ryby, tłuszcze czy drób.

Możemy to powiedzieć Istnieją trzy zasady, których należy przestrzegać, aby utrzymać dietę DASH:

  • Żywność o niskiej zawartości sodu

  • Pokarmy o niskiej zawartości tłuszczów nasyconych

  • Pokarmy bogate w potas, wapń i magnez

READ  Organizują wystawę o tradycyjnej medycynie Majów w Mani na Jukatanie

i unikać? Tak jak istnieje wiele produktów spożywczych do spożycia, możesz również zdecydować, których najlepiej unikać: pokarmów bogatych w sód, alkohol, słodkie napoje, potrawy smażone i pakowane przekąski.

Bo jesteś najważniejsza… Estetic.es