18 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Muzeum Nauk o Środowisku przegląd cenzury politycznej: Ricardo Villanueva


Ricardo Villanueva, rektor Uniwersytetu w Guadalajara (UdeG) uznała, że ​​niedawna zgoda Kongresu Stanowego Jalisco na dokonanie przeglądu zasobów wykorzystywanych w Muzeum Nauk o Środowisku nosi ślady kontroli politycznej.

Parlament LXII Kongresu Stanowego Jalisco 24 głosami na rzecz deputowanych Ruchu Obywatelskiego PAN i jedną z próśb Moreny do Najwyższego Przeglądu Państwowego (ASEJ) dokonała przeglądu Muzeum Nauk o Środowisku na Uniwersytecie w Guadalajara.

Porozumienie, które jest głównie prowadzone przez rozłam działaczy, potwierdziło, że szukają nadzoru, który badałby potencjalne działania lub zaniechania związane z jakimikolwiek wykroczeniami lub nielegalnymi zachowaniami w zakresie zarządzania i wykorzystywania zasobów, w tym przeprowadzenia przesłuchania przed Prokuraturą Antykorupcyjną .

Villanueva powiedział w swoich oficjalnych sieciach społecznościowych, że Ta decyzja opiera się bardziej na kontroli politycznej.

„Uniwersytet w Guadalajara jest jednym z najczęściej kontrolowanych uniwersytetów w kraju. W 2020 roku skontrolowaliśmy 100% budżetu i wszystkie uwagi zostały wyjaśnione. Audyty systemu administracyjnego są mile widziane, ale w Jalisco nie możemy pozwolić na audyty” – powiedział w tweet na Twitterze Audyt kontroli politycznej.

Ponadto Villanueva uznała, że ​​ostatnie działania w Kongresie były odwetem za sprzeciw wobec powrotu do klas, co zostało już podjęte na szczeblu federalnym i stanowym.

„Miesiąc temu ogłosiliśmy, że 30 sierpnia uniwersytet oceni ewolucję pandemii, aby zdecydować, czy wrócić do klasy. W polityce nie ma przypadku: dopiero dziś w Kongresie zatwierdzono klarowny przegląd polityki , w celu wywierania na nie nacisku.

Villanueva Lomelli zauważył, że znaczenie niezależności UdeG powinno zawsze być takie, aby władcy nie uciszali głosu nauki.

Jeśli jesteś zainteresowany tą wiadomością i chcesz dowiedzieć się więcej, pobierz i odkryj INFORMAPlus, cyfrową aplikację EL INFORMADOR, w której mamy ekskluzywne treści, wybrane przez naszych redaktorów, aby zapewnić naszym czytelnikom pełniejsze wrażenia. Jeśli jesteś abonentem EL INFORMADOR Twój dostęp jest wliczony w cenę, zamów go pod numerem 333678-7777

Pobierz aplikację i wypróbuj ją za darmo przez trzydzieści dni.

Dla iOS: https://apple.co/35jaVgb

W przypadku urządzeń z systemem Android: https://bit.ly/3gwVSEV

g

Wątki

Przeczytaj także