27 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Mówiąc jasno, co się dzieje z baterią iPhone’a 14 Pro?

Mówiąc jasno, co się dzieje z baterią iPhone’a 14 Pro?

Wiele hałasu o nic

Problem ten rozprzestrzenił się po sieciach społecznościowych niczym Wildfire, a wielu użytkowników wyraziło swoje oburzenie w związku z faktem, że praktycznie stracił 10% baterii w niecały rok, w niektórych przypadkach zwiększając się ze 100% do 90%. W przypadku innych użytkowników spada ze 100% do 85%.

To bardzo dziwne, nie oszukamy się, bo urządzenia Apple’a zazwyczaj mają jedną z najlepszych autonomii na rynku i zwykle przy normalnym i intensywnym użytkowaniu bateria wytrzymuje w idealnym stanie dwa lata, góra dwa i pół roku.

Warto zauważyć, że większość skarg skupia się na iPhone’ach tej generacji, bo kto ma telefony kilkuletnie, nie ma problemu. Doskonałym tego przykładem jest mój partner, który ma iPhone’a od półtora roku i nadal jest naładowany w 100%.

Co Apple rozumie z awarii baterii?

Apple twierdzi na swojej oficjalnej stronie internetowej, że bateria iPhone’a została zaprojektowana tak, aby w normalnych warunkach zachować swoją pierwotną pojemność po cyklu ponad 500 pełnych ładowań. Roczna gwarancja Apple obejmuje ochronę w przypadku uszkodzenia baterii.

Aparaty iPhone'a 14 Pro

Apple twierdzi również, że właściwe ładowanie urządzenia polega na utrzymywaniu go w temperaturze od 0°C do 35°C. Wyższa niż 45 stopni lub niższa niż -20 stopni lepiej tego nie robić, ponieważ pogarsza to pojemność akumulatora i może przyspieszyć proces chemicznego starzenia się akumulatorów. Dlatego też nie jest rzeczą normalną, aby stan baterii ulegał znacznemu pogorszeniu podczas normalnego użytkowania i ładowania. Tak naprawdę, jeśli w ciągu niecałych dwóch lat spadnie o więcej niż 20%, Apple zmieni to bezpośrednio, bez pytania.

Jaki jest zatem powód takiego stanu baterii?

Ano głównie dlatego, że iOS 16 i jego innowacje, takie jak Always On, brutalnie wyczerpują baterię. Ludzie wyrażali rozłączenie ze względu na stan baterii, ale jeśli przestaniemy analizować, nie jest to problem sprzętowy, ale problem z oprogramowaniem, ponieważ w latach 2022 i 2023 Apple stopniowo poprawiał zdolność autonomii urządzenia.

READ  Te iPhone'y nie zaktualizują się do iOS 17 | Zagraj w DEPORA

Inne aspekty, takie jak wibracje i użytkowanie urządzenia, mogą prowadzić do skrócenia żywotności baterii. Korzystanie z urządzenia 3 godziny dziennie nie różni się niczym od 9 godzin, a często nie zdajemy sobie sprawy, ile godzin dziennie spędzamy przed ekranem.

iPhone'a 14

Dlatego możemy bez obawy się pomylić, że Apple nie ingerował w baterie, ani że były wadliwe. Po prostu iOS 16 jest kiepskim systemem operacyjnym i zawiera funkcje, które pochłaniają mnóstwo zasobów.

Mamy wyraźny przykład z powyższymi przykładami, ponieważ tryb zawsze włączonego wyświetlacza zużywa od 15 do 20% dodatkowej autonomii dziennie i te same wibracje. Jeśli do tego wszystkiego dodasz, że korzystasz z zaawansowanych trybów, takich jak ProRaw lub ekran 120 Hz, odbija się to na żywotności baterii i zdrowiu.

Podsumowując, być może prawdziwym problemem amerykańskiej firmy jest to, że nie ogłosiła ona publicznie aspektów, które mogą spowodować największe uszkodzenia baterii, a co za tym idzie niezadowolenie użytkowników.