9 lutego, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Mistrzostwa Świata w Katarze 2022, najnowsze wiadomości na żywo | Southgate: Jutro będziemy mieli dwóch napastników światowej klasy, którzy zmierzą się łeb w łeb | Mistrzostwa Świata w Katarze 2022

Southgate: Francja ma silniejszy zespół niż single

Trener reprezentacji Anglii, Gareth Southgate, ocenił Francję jako „silniejszą drużynę” niż ich indywidualna jakość, po udzieleniu odpowiedzi na kilka pytań dotyczących Kyliana Mbappe przed sobotnim meczem ćwierćfinałowym z Francuzami.

„Każdy zawodnik na boisku ma swoją walkę i musi też wspierać swoich kolegów z drużyny. Kyle Walker jest gotowy. Mówimy o pozycji na boisku, ale gramy przeciwko Francji, która jest świetnym zespołem i będziemy ostrożni ze wszystkimi swoimi zawodnikami i jakością całej drużyny” – stwierdził na konferencji prasowej.

Southgate nie chciał przywiązywać szczególnej wagi do Mbappe, który z pięcioma bramkami został królem strzelców Kataru 2022 i zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Francji, mimo uznania za niezły pojedynek z Harrym Kane’em. „Jutro będziemy mieli naprzeciw siebie dwóch światowej klasy napastników. To będzie coś więcej, ale wszyscy skupią się na Mbappe i Kane. Mamy dwóch innych dobrych napastników w naszym składzie i to będzie wspaniały mecz dla fanów” powiedział.

Oprócz technicznych trzy lwy Odniósł się do angielskich porażek w półfinale ostatniego mundialu czy w finale ostatniego Pucharu Narodów Europy. Wyjaśnił: „Mieliśmy bolesne porażki, ale to przygotowuje cię na noce takie jak jutro, gdzie musisz być w najlepszej formie. Jesteśmy gotowi walczyć z Francją o miejsce w półfinale”.

Z drugiej strony Southgate zwrócił uwagę na poziom młodzieży w swoim zespole. „Mamy wielu dobrych młodych graczy, którzy się ugruntowują, a Judd Bellingham robi to na Mistrzostwach Świata”, wyjaśnił, zanim ocenił słabość Ligi Narodów, która zakwestionowała opcje Anglii na Mistrzostwa Świata .

READ  Cesar Montes, najdroższy transfer na surowy zimowy rynek w LaLiga