25 kwietnia, 2024

Mistrz Polski w kolarstwie górskim wygrywa San Anton

Dwóch rowerzystów na jednym ze zboczy toru. | José Garcia

Mistrz Polski XCO Paweł Bernas został niekwestionowanym zwycięzcą trzydziestej edycji pierwszej kolarskiej Fiestas de San Anton otwierającej najstarszy i narodowy kalendarz Hiszpanii. Zwycięzca poświęcił 1 godzinę, 56 minut i 45 sekund na pokonanie 49 kilometrów, wyprzedzając Pau Marsa Bedosa z Kopic Factory Team o dwadzieścia siedem sekund, a Luis Martínez z Villajoyosa Cycle Club zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Pierwszą kobietą była Pilar Fernandez Hernandez. Monica Belta Canto była drugą kobietą, która dotarła do mety, a Mirian Benitez Díaz był trzeci.

W 23-kilometrowym krótkim wyścigu kadet Daniel Balzalobre Andrew z Molinas Cycling Club, Manuel Marca Zia z Molina Cycling Club zajął drugie miejsce, a trzeci Sergio López Zamora. Klasyfikacji miejsc przewodniczył Jose Guerrero del Ramo, następnie Jose Javier Ripoll Martinez i Jesus Martinez Gallego.

W imprezie sportowej wzięło udział 445 biegaczy z różnych części Hiszpanii, głównie z Levante Español, wśród nich doświadczony, wieloletni kolarz zawodowy Francisco Mancepo.

READ  Eurowizja 2023: Blanka wygrała polskie preselekcje i pojedzie do Liverpoolu