Na wystawie w Portoryko reprezentantka Polski, Karolina Bylovskaya, która była Miss Polski w 2019 roku, w środę zdobyła koronę World Beauty 2021, bez zwycięstwa kandydatki z Ameryki Łacińskiej i otoczona pewnymi kontrowersją. Kandydatką na finalistkę z USA była Sri Saini, a jedną z faworytek 70. konkursu piękności była Olivia Yes z Wybrzeża Kości Słoniowej.
Podczas gali wybuchły kontrowersje związane z niewyselekcjonowaniem delegatów z Ameryki Łacińskiej — ponieważ przedstawicielka Wenezueli, jedna z faworytek, Alejandra Conte, nie znalazła się w pierwszej dwunastce, a kwestie prawne między organizatorami dotarły do uszu publiczności.
W Portoryko
Ogłoszenie etapu wywołało poruszenie wśród publiczności z powodu braku faworytów, takich jak Alejandra Conte z Wenezueli.
Finał, który odbył się w Coca-Cola Music Hall w San Juan, został zaplanowany na 16 grudnia w Portoryko Coliseum, ale został przełożony na trzy miesiące po zarejestrowaniu 38 pozytywnych przypadków Covit-19. 19, między kandydatami a pracownikami Komisji Technicznej. Czterdzieści z 97 światowych konkursów piękności powróciło w tym tygodniu na karaibską wyspę, maszerując na scenie inspirowanej przez zespół filharmoników z Puerto Rico.
Wietnam, Meksyk, Irlandia Północna, Filipiny, Polska, Somalia, Stany Zjednoczone, Kolumbia, Czechy, Francja, Indie i Indonezja tym razem zajęły 13. miejsce. I Wybrzeże Kości Słoniowej.. Przedstawiciele Stanów Zjednoczonych, Sri Saini; Polska, Karolina Bylowskaja; indonezyjska Priscilla Yules; Meksyk, Karolina Vidells; Irlandia Północna, Anna Leach; I Wybrzeże Kości Słoniowej, Olivia Yass.
Ogłoszenie spotkało się z dużym odzewem opinii publicznej, która była zaskoczona nieobecnością Wenezueli Alejandry Conte i lokalnego kandydata Portorykańczyka Aryama Diaza, głównego faworyta ekspertów. Wśród szerokiej publiczności wsparcie dla uczestników z krajów Ameryki Łacińskiej, takich jak Wenezuela i Meksyk, nie powstrzymało ich przed machaniem flagami narodowymi i wykrzykiwaniem nazw swoich krajów.
Żądali 1 225 000 $ płatności
Kolejna kontrowersja Miss World 2016 Stephanie del Valle zaznaczyła się w tym dniu
„Niech zwycięży Latynos”, „Wenezuela, kraj królowych” i „Jestem Portorykańczykiem, więc wiesz” były głośno krzyczane przez wielu w sali. Wystawa pojawiła się po kilku kontrowersjach prawnych, a Portoryko z celem (PRwaP) pozwało World Beauty i Reignite Puerto Rico Inc. w 2016 r. za rzekome oszukanie jej szefa, Stephanie del Valle.
PRwaP zażądał wypłaty 1,1 mln euro (1,2 mln USD), kwoty z funduszu publicznego, o której Del Valle podobno nie podlega zwrotowi. Z drugiej strony pokazała, że za to zapłaciła. Dell Valle sprzeciwiła się PRwaP i zażądała odszkodowania bezgotówkowego w wysokości 28 milionów euro (31 milionów dolarów) i ogłosiła, że nie weźmie udziału w finałach World Beauty w 2021 roku.
W rzeczywistości ludzie krzyczeli na poparcie Del Valle i innych organizatorów lub sponsorów konkursu, takich jak Brock Pierce, odpowiedzialny za PRwaP i Julia Morley, prezes Światowej Organizacji Urody. Podczas wydarzenia Pierce poprosił uczestników o zapalenie świec, które były tam od miesięcy, w hołdzie upamiętnionym przez Ukrainę i ożywionym głosem Tony-on-Singha z Jamajki.
Mimo wszystkich kontrowersji dla reprezentantki Polski Karoliny Byłowskiej ta noc była koszmarem. „Byłem zaskoczony słysząc moje imię, nadal nie mogę w to uwierzyć. Czuję się zaszczycony” – powiedział Blavska ze łzami w oczach, ukoronowany przez Tony-on-Sing z Jamajki, który był suwerenem od czasu odwołania turnieju w 2019 roku. W związku z epidemią 2020. W wieku 23 lat, po ukończeniu studiów magisterskich z zarządzania i cieszeniu się z wolontariatu, Blavska postanowiła coraz bardziej „wzbogacać życie innych”.
„Praktyk popkultury. Wielokrotnie nagradzany miłośnik telewizji. Twórca. Oddany geek kulinarny. Miłośnik Twittera. Miłośnik piwa”.
More Stories
Polska gospodarka osiągnęła najwyższy wzrost od dwóch lat na poziomie 3,2%
Finał w Polsce dla Oscara Husillos
Polska wstrzymuje wsparcie militarne dla Ukrainy