3 lipca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Misja humanitarna: Zespół argentyńskich lekarzy leci do Polski samolotem z Enrique Pinarovem, aby pomóc uchodźcom z wojny na Ukrainie.

„Osoba, która ucieka z domu przed bombardowaniem, osoba, która przechodzi przez miasta, które mogą zostać zaatakowane lub wywiezione i dociera do obozu dla uchodźców, nie wyobraża sobie przeżycia traumatycznej sytuacji, która będzie miała duży wpływ na emocje” – powiedział. Paweł RosickOrdynator Psychiatrii Centrum Edukacji Medycznej i Badań Medycznych (semicki).

Jest jednym z ekspertów, którzy wyjadą do miasta o 23.30 w najbliższy poniedziałek. PresymistaW Polsce, przy granicy z Ukrainą, pomoc w szpitalu POZ należącym do Humanitarnej Misji Medycznej Centrum dla Uchodźców Szpital Hatasa Dawniej działający w rejonie Jerozolimy Rosyjska inwazja na Ukrainę Od 7 marca współpracują lokalne i międzynarodowe organizacje wolontariackie oraz eksperci Szpitala Uniwersyteckiego w Luplinie.

Wraz z Rozicem lekarze rodzinni Mercedes Heinermann i Jimena Juárez oraz pediatra Dana Tatin tworzą zespół czterech specjalistów. Samoloty humanitarne Kto dowodzi? Były pilot LAPA, lekarz i obecny przedsiębiorca gastronomiczny Enrique Pinro Ma wrócić 12 czerwca, aby go zastąpić. Dyrektor generalny Semic Hugo Mahonza i koordynatorka ds. rozwoju firmy, Fanny Rebekah, również pojadą w podróż. To pierwsza grupa zdrowotna w Argentynie XIV Grupa Lekarzy i Pielęgniarek Ponad 12 000 uchodźców zostało już potraktowanych przez wolontariuszy współpracujących w ramach inicjatywy promowanej przez Hadasa na zasadzie rotacji. Dziś wieczorem przyjechała grupa z Chile.

70-letni Rosick jest psychiatrą wojskowym, który współpracował podczas wojny LibanPowiedział, że ma motywację do pomocy narodowi ukraińskiemu. „Po raz pierwszy zespół psychiatrów pomagał w tej operacji. Potrzeby były bardzo pilne w sytuacjach traumatycznych. Postaramy się rygorystycznie ocenić każdego pacjenta i zaplanować interwencję we współpracy z zespołem chilijskim, psychiatrami Hadasa i WHO. Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, Z ciągłą zabawą, aby werbalizować emocjonalny wpływ dzieci, pracować z matkami i ich dziećmi, aby utrzymać rozłączone rodziny w drodze. Zamierzamy zbudować ten model, aby delegaci mogli go używać do obracania się w tej przestrzeni w przyszłości ”- powiedział. Naród.

READ  Koalicja przełożyła debatę prawną w polskich mediach wśród podziałów

33-letni Toddin, obecnie Sesak nr. 1, dzieląc się motywacją swojego kolegi: „Trochę niewytłumaczalne jest wyobrażenie sobie, co znajdziemy, ale mam dużo energii i chęci do pomocy i interwencji. Sytuacja historyczna od strony humanitarnej i pediatrycznej. Obawiam się też, jak wpłyną na mnie historie uchodźców, ale ważne jest, aby ofiarować na ten cel ziarnko piasku.

Pediatra wyjaśnił, że będzie uczęszczał na zajęcia ambulatoryjne i kontrolne dla dzieci poniżej 18 roku życia i że większość z nich będzie miała zapalenie żołądka i jelit lub objawy wirusowe wywołane ucieczką z domu przez kilka miesięcy.

Rosick odbył staż podyplomowy w Jerozolimie pod kierunkiem Hadasa International, kiedy wrócił do Argentyny, gdzie wstąpił do Semica. Obie firmy łączy umowa o współpracy akademickiej, naukowej i technicznej. Ekspert wyjaśnił, że tak doszło do wyjazdu. „Planujemy przenoszenie studentów medycyny i doktorantów z jednego szpitala do drugiego Szerzenie międzynarodowe. Około półtora miesiąca temu skontaktowałem się z dyrektorem Hadasa International, który powiedział: „Plaga się skończyła, ale nadeszła wojnaZaplanowaliśmy ten ruch.

Zespół będzie 12 godzinna zmiana Opieka w centrum medycznym, która może być dzień lub noc, w ciągłej fali napływu uchodźców zgodnie z oczekiwaniami. „Hadassah, opierając się na swoim doświadczeniu, szacuje, że 12 dni jest niezbędnym i wystarczającym czasem dla każdego zespołu i pozwala uniknąć zmęczenia zawodowcami z powodu długich zmian” – zauważył Rosick.

„Rezerwujemy miejsce na dzień z naszym zespołem i zapraszamy ekipę z Chile oraz ekspertów z tego obszaru na refleksyjne zajęcia grupowe, na których możemy omówić sytuacje, których doświadczamy w ciągu dnia i porozmawiać o bólu. się dbać o siebie.”

Paweł Rosick

மேலும் அவர் மேலும் கூறியதாவது: „நாங்கள் எங்கள் குழுவுடன் பகலில் ஒரு இடத்தையும் ஒதுக்குகிறோம், மேலும் சிலியில் இருந்து குழுவையும் அந்த இடத்திலிருந்து நிபுணர்களையும் ஒரு பிரதிபலிப்பு குழு நடவடிக்கைக்கு அழைக்கிறோம் பற்்வேதனை

READ  Tysiące Ukraińców ucieka do Polski po rosyjskiej okupacji

Ponadto Centrum Uchodźców m.in Lokalna apteka Specjaliści mogą w razie potrzeby skierować pacjentów z bardziej złożonymi potrzebami medycznymi do innych placówek służby zdrowia w mieście lub do innych części Polski.

Heinerman, 27 lat, jest jednym z lekarzy rodzinnych, którzy podróżują z tą misją. „Idziemy jako lekarze, ale naprawdę jesteśmy gotowi pomóc ludziom robić to, co robią i wyzdrowieć z ich cierpienia”. Specjalista skoncentruje się na medycynie podstawowej opieki zdrowotnej: „Idziemy na wszystko iz tą pomocą możemy wybić serce”.

28-letni Juarez podróżował na północ od Salty, by opiekować się ludem Vichy. Niepewność Przed wycieczką. „Nigdy nie doświadczamy czegoś takiego, jak to, co odkryjemy, kiedy przyjedziemy. Jako lekarz uważam, że ta praca jest humanitarna: dotyczy zdrowia, ale także skupienia się na jednostce i społeczności” – powiedział.

Ze swojej strony Mahonza, który przebywa w Polsce przez dwa dni wspierając organizację, powiedział: „Rozumiemy, że ten wysiłek musi być podejmowany z punktu widzenia zdrowia i humanitaryzmu. Potrzebne rodziny Wsparcie emocjonalne i kontrola. Mogą stanąć w obliczu śmierci swoich bliskich, zostać uprowadzeni lub stać się fizycznie i psychicznie osłabieni, nie wiedząc o swojej przyszłości. Z tego powodu postanowiliśmy współpracować z zdeterminowanym zespołem, aby pomóc złagodzić cierpienie.

Reebok, który odpowiada za logistykę podczas podróży, powiedział: „Byłem bardzo zmobilizowany i poruszony chęcią mobilizacji lekarzy na całym świecie po dwóch latach infekcji i ta sytuacja miała dla nich sens”.

Hadasa wspomniała o tym Ponad 5,16 mln Ukraińców Według stanu na 22 kwietnia w Polsce przebywało 2,4 mln uchodźców.