25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Misja Dragonfly ujawnia swoje wielkie cele eksploracyjne dla Tytana, jednego z najbardziej podobnych do Ziemi miejsc w Układzie Słonecznym.

Opublikowany:

29 przed 2021 13:20 GMT

Będzie to pierwsza misja polegająca na dokładnym zbadaniu powierzchni tego niesamowitego świata pokrytego związkami organicznymi.

Zespół naukowy z pierwszej misji NASA badającej najbardziej intrygujący księżyc Saturna, Tytan, ujawnił swoje główne cele w artykuł W Journal of Planetary Science. Misja o nazwie Dragonfly („Dragonfly”) będzie pierwszą, która dokładnie zbada ten księżyc i Określ szczegółowy skład swojej powierzchni Bogaty w materię organiczną.

jak w NASA, powierzchnia Tytana jest jednym z najbardziej podobnych do Ziemi miejsc w całym Układzie Słonecznym, chociaż jego temperatury są znacznie niższe i mają inny skład chemiczny.

W ramach nowej misji planowane jest wysłanie go na powierzchnię Titan Przenośny pojazd do lądowania helikopteraktóry ma zostać uruchomiony w połowie lat 30. XX wieku.

„reprezentuje tytana Utopia Odkrywcy. Naukowe pytania, które zadajemy na temat Tytana, są ogromne, ponieważ nie wiemy jeszcze zbyt wiele o tym, co naprawdę dzieje się na jego powierzchni. Alex Hayes, dyrektor Center for Astrophysics and Planetary Science na Cornell University w USA, powiedział, że na każde pytanie, na które odpowiedzieliśmy podczas misji Cassini badającej Tytana z orbity Saturna, pojawiało się 10 nowych pytań.

Misja skupi się na szukać biochemiczne odciski palców, Badanie obiegu metanu i analiza chemii prebiotycznej zachodzącej na powierzchni iw atmosferze Tytana.

Poprzednie misje

Dzięki danym i sygnałom radarowym Podczerwień odbiór przez Misja Cassini NASA, która zakończyła się we wrześniu 2017 r., była w stanie zidentyfikować dziesiątki jednostek geologicznych na powierzchni satelity, takich jak równiny, jeziora, kratery, wydmy, obszary pofałdowanego terenu i niektóre tajemnicze „labirynty”. Jednak gęsta atmosfera Tytana utrudniała szczegółową obserwację jego powierzchni.

Największy księżyc Saturna ma już mapę pokazującą wszystko

W tym samym czasie sonda Huygens wylądowała na Tytanie w 2005 r. w pobliżu regionu Xanadu po oddzieleniu od orbitera Cassini, a także dostarczyła ważnych danych na temat Księżyca. Teraz niska grawitacja Tytana i Atmosfera jest cztery razy gęstsza Planeta Ziemia ułatwiłaby statkom powietrznym zbadanie tego naturalnego satelity.

„Najbardziej ekscytującą rzeczą dla mnie jest to, że przewidzieliśmy, co dzieje się lokalnie na powierzchni i jak Tytan działa jako system, a obrazy i pomiary z Dragonfly powiedzą nam, na ile są prawdziwe lub fałszywe” – powiedział Hayes. . .

Podczas misji Dragonfly oczekuje się, że spędzisz cały dzień Tytana (odpowiednik 16 dni ziemskich) w jednym miejscu, prowadząc obserwacje naukowe i eksperymenty, a następnie poleć do innego miejsca. Zespół naukowy będzie musiał podjąć decyzje dotyczące dalszych działań statku kosmicznego na podstawie wniosków wyciągniętych z poprzedniej lokalizacji.

Unikalny świat

Naukowcy twierdzą, że największy księżyc Saturna to cudowny świat Może dostarczyć wskazówek, które pomogą nam zrozumieć pochodzenie życia na naszej planecie. Tytan jest Pokryty związkami organicznymi Jest chroniony gęstą atmosferą azotu.

Obraz poglądowy

Na księżycu są duże Morski ciekły gaz ziemny, podczas gdy pod jego skorupą rozciąga się świat oceaniczny. Ponadto ma system meteorologiczny podobny do ziemskiego, chociaż zamiast wody pada metan.

Sugeruje się, że związki organiczne na powierzchni i w atmosferze Tytana mogą być jednymi z Podstawowe elementy układu słonecznego, które mogą nam pomóc Zrozumienie pochodzenia życia na naszej planecie.

Jeśli Ci się spodoba, podziel się nim ze znajomymi!

READ  Z dużą ilością miejsca do przechowywania, a nawet za mniej niż 700 pesos