28 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Miliony ludzi protestowały w całej Polsce w obronie Unii Europejskiej

Polska Członek Unii Europejskiej, Warszawa, Polska Demonstracja poparcia 10 października 2021 r.

Miliony ludzi protestowały w tę niedzielę w ponad 100 polskich miastach w obronie Unii Europejskiej i przeciwko „Polexitowi”., Po kontrowersyjnym zdaniu Trybunał Konstytucyjny Kraj odrzuca priorytetową politykę prawa socjalnego.

Procesje zwoływane przez opozycję, e Kraina obywateli maszerujących z płonącymi świecami, śpiewających hymn polski i Odę do radości lub hymn europejski, Dźwięki w tle.

Największa impreza z udziałem kilkudziesięciu tysięcy osób odbyła się po południu na Placu Fort w Warszawie, historycznym centrum stolicy Polski. Okażcie poparcie dla UE iw miniony czwartek apel wygłosił lider opozycji i były przewodniczący Rady Europy Donald Tusk.

Podobne sceny miały miejsce praktycznie we wszystkich większych miastach krajuOd 3:00 do 6:00 zwoływano wiece z udziałem delegatów, senatorów i dygnitarzy z życia politycznego praktycznie wszystkich partii opozycyjnych.

w Warszawie, „Podnieś alarm w tym ważnym punkcie krytycznym” – zwrócił się do tłumu Tusk. Powiedział w nim, że „grupa ludzi przebranych za sędziów złamała polską konstytucję na rozkaz lidera partii rządzącej, aby usunąć naszą ojczyznę z UE”.

Wyraź moją Grogovię.  (REUTERS przez Jacoba Vlotecha / Agenza Gazette)
Wyraź moją Grogovię. (REUTERS przez Jacoba Vlotecha / Agenza Gazette)

kość słoniowa, który był szefem rządu w dwóch parlamentach, Apelował już o obronę „europejskiej Polski” W ubiegły czwartek polski Trybunał Konstytucyjny orzekł, że część umowy o aneksji UE jest „niekonstytucyjna”. Europejskie prawo socjalne podlega polskiemu prawu krajowemu.

“Na cześć Polski, za naszą trudną i piękną drogę do Europy, jestem Polakiem wybranym przez kraje europejskie 7 lat temu na Przewodniczącego Rady Europejskiej, na Przewodniczącego Rady Europejskiej” – powiedział. powiedział Zmierzch.

Na uboczu warszawskiej demonstracji Zdarzały się przypadki przemocy ze strony grup nacjonalistycznych, które sprzeciwiały się proeuropejskiemu marszowi. Na kilka godzin przed rozpoczęciem operacji policja aresztowała 12 osób, z których część została członkami Włoska neofaszystowska grupa Forza Nuova.

READ  Santiago Wallet z Argentyny wyróżnia się w koszykówce w Polsce

Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Błażej Poboży „Zwołanie dzisiejszej demonstracji w tym miejscu to „obrzydliwa prowokacja” – powiedział.

Nowy puls między Brukselą a Warszawą

Z kontrowersyjnego werdyktu polskiego DC w zeszły czwartek The Obawy, że konflikty z europejskimi firmami mogą skłonić Polskę do wyjścia z UE.

W ostatnich dniach Oświadczenia polskiego rządu potwierdzają priorytet prawa krajowegoOdmówiono zamiaru opuszczenia UE.

Sekretarz generalny, Matthews Moraviki, Partia Rządowa, Ultrakonserwatywna Prawo i Sprawiedliwość (PiS) obiecał, “miejsce Polski będzie w rodzinie krajów europejskich, ale nalegał”Prawo konstytucyjne jest nadrzędne w stosunku do innych źródeł prawa.

Premier RP Matட்டs Moravici (Alberto Ortega - Europa Press)
Premier RP Matus Moravici (Alberto Ortega – Europa Press)

Ze swojej strony lider tego stworzenia, Jarosław KaczyńskiPowiedział, że orzeczenie sądu wydaje mu się „oczywiste” „W sprawach wymiaru sprawiedliwości w Polsce UE nie ma nic do powiedzenia”.

Orzeka Jakota Pavlak, która specjalizuje się w prawie europejskim dla krakowskiego prawnika „To pierwsza klatka horroru „Polexit” w zwolnionym tempie, w którym rząd pisze scenariusz, gra aktora DC, jesteśmy Polakami, bezradnymi i rozgniewanymi widzami”.

W 2015 roku PiS Kontrowersyjna reforma sądownictwa była krytykowana jako zagrażająca praworządności i niezawisłości sądownictwa.

Utworzenie w 2017 roku Sala porządkowa jest kontrolowana przez rząd i ma prawo zezwalać, odwoływać lub zastępować sędziów Wbrew swojej woli wywołała wiele protestów w Europie.

Lider opozycji i były premier Polski Donald Tusk (REUTERS / Kacper Pempel)
Lider opozycji i były premier Polski Donald Tusk (REUTERS / Kacper Pempel)

Ostatnio ocenione przez Moraviki „Próba ataku na stabilność systemu prawnego” Wyrok TSUE kwestionujący funkcjonowanie tej organizacji.

w Warszawie, Banery i karykatury członków rządu UE z hasłami broniącymi Konstytucji A trzy dekady temu Polska marzyła o tym, jak zrobić pierwszy krok demokracji i dołączyć do Europy.

„Od wielu, wielu miesięcy ostrzegam wszystkich, że wiodący poloxit marsz na wyrzucenie Polski z Unii Europejskiej jest poważny”. Ivory powiedział w tę niedzielę. „To może się naprawdę wydarzyć” – podsumował.

READ  UE grozi zawieszeniem milionów euro z Polski na strefy ideologiczne spoza LGBT + - El Financiero

(Miguel Angel Cayo Magas, EFE)

Kontynuuj czytanie: