28 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Miliony ludzi protestowały w całej Polsce w obronie Unii Europejskiej

Polska Demonstracja na rzecz członków UE, Warszawa, Polska 10 października 2021 r. (REUTERS / Kacper Pempel)

Setki tysięcy ludzi protestowało w tę niedzielę w ponad 100 polskich miastach w obronie Unii Europejskiej i przeciwko „Polexitowi”., Po kontrowersyjnym zdaniu Trybunał Konstytucyjny Kraju, który odrzuca naczelną zasadę prawa socjalnego.

Marsz został zwołany przez opozycję, m.in Obywatele niosący świece w procesji, śpiewający hymn polski i Odę do radości lub hymn europejski; Jako dźwięk w tle.

Największa impreza z udziałem kilkudziesięciu tysięcy osób odbyła się po południu na warszawskim Placu Zamkowym, historycznym centrum stolicy Polski. Okaż poparcie dla UE i śledź apel ogłoszony w zeszły czwartek przez lidera opozycji i byłego przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska.

Podobne sceny miały miejsce praktycznie we wszystkich większych miastach kraju, gdzie od 15:00 do 18:00 zwoływano wiece, w których uczestniczyli delegaci, senatorowie i dygnitarze z życia politycznego praktycznie wszystkich partii opozycyjnych.

w Warszawie, „Podnieś alarm w tym krytycznym momencie” na spotkaniu Tuska Powiedział w nim, że „grupa przebrana za sędziego, z rozkazu lidera partii rządzącej, aby usunąć naszą ojczyznę z Unii Europejskiej, naruszyła polską konstytucję”.

Jestem z Krakowa.  (przez Jakuba Włodka / Agencja Gazeta REUTERS)
Jestem z Krakowa. (przez Jakuba Włodka / Agencja Gazeta REUTERS)

kość słoniowaKtóry był premierem dwóch parlamentów, Apelował w obronie „europejskiej Polski” W ubiegły czwartek polski Trybunał Konstytucyjny orzekł, że część umowy o aneksji UE jest „niekonstytucyjna”. Europejskie prawo socjalne podlega polskiemu prawu krajowemu.

„Jestem Polakiem wybranym przez narody europejskie 7 lat temu na ich szefa, jako przewodniczący Rady Europy, aby oddać hołd Polsce i Europie za naszą trudną i piękną drogę do niepodległości” – powiedział. powiedział Zmierzch.

Na uboczu warszawskiej demonstracji Doszło do aktów przemocy ze strony grup nacjonalistycznych, kwestionujących europejski marsz poparcia. Na kilka godzin przed rozpoczęciem operacji policja aresztowała 12 osób, z których część została jej członkami. Włoska neofaszystowska grupa Forza Nuova.

READ  Argentyna pokona Grecję i zakwalifikuje się z Polską

Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Błażej Poboży „Dzisiejszy protest w tym miejscu to „obrzydliwa prowokacja” – powiedział.

Nowy puls między Brukselą a Warszawą

Z kontrowersyjnego werdyktu polskiego DC w zeszły czwartek The Obawy, że konfrontacja z europejskimi firmami może doprowadzić Polskę do wyjścia z UE.

W ostatnich dniach Oświadczenia polskiego rządu następują po sobie i potwierdzają znaczenie prawa krajowego, Odmówiono zamiaru opuszczenia UE.

Sekretarz generalny, Mateusza Morawieckiego, Partia rządząca, radykalny konserwatysta Prawo i Sprawiedliwość (PiS) obiecał, że „miejsce Polski jest i będzie w rodzinie krajów europejskich”, alePrawo konstytucyjne jest nadrzędne w stosunku do wszelkich innych źródeł prawa”.

Premier RP Mathews Moravici (Alberto Ortega - Europa Press)
Premier RP Mathews Moravici (Alberto Ortega – Europa Press)

Ze swojej strony lider tego stworzenia, Jarosław KaczyńskiPowiedział, że werdykt sądu wydawał mu się „oczywisty” i że to powiedział „W sprawach porządku sądowego w Polsce UE nic nie może powiedzieć”.

Wyrok Jakoty Pavlak, krakowskiej prawniczki specjalizującej się w prawie europejskim „To pierwsza klatka filmu„ Polexit ”w zwolnionym tempie, w którym rząd pisze scenariusz, DC występuje jako aktor, a polarna publiczność, do której uczęszczamy, jest bezradna i wściekła.

W 2015 roku wprowadzono PiS Kontrowersyjna reforma sądownictwa była krytykowana jako zagrażająca praworządności i niezawisłości sądownictwa.

Utworzenie w 2017 roku Uprawnienie do odwołania lub przeniesienia, aby umożliwić izbom regulacyjnym i sędziom kontrolowanym przez rząd Wbrew swojej woli wywołała szereg kontrroszczeń w Europie.

Lider opozycji i były premier Polski Donald Tusk (REUTERS / Kacper Pempel)
Lider opozycji i były premier Polski Donald Tusk (REUTERS / Kacper Pempel)

Ostatnio ocenione przez Moraviki „Próba ataku na stabilność systemu prawnego” Wyrok TSUE zakwestionował funkcjonowanie tej organizacji.

w Warszawie, Banery z hasłami broniącymi Konstytucji i UE przeplatają się z karykaturami członków rządu I wspomnienia o tym, jak trzy dekady temu Polska marzyła o postawieniu pierwszych kroków w demokracji i przystąpieniu do Europy.

„Od wielu, wielu miesięcy ostrzegam wszystkich, że ten marsz na rzecz Polexitu, który wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej, jest poważny”. Tusk powiedział w tę niedzielę. „To naprawdę możliwe” – podsumował.

READ  Tomb Raider zmierza na konsole nowej generacji?

(Miguel Angel Cayo Macias, EFE)

Kontynuuj czytanie: