28 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Mike Tyson zwraca uwagę na błąd bekhendu Canelo Alvareza przeciwko Dimitri Bevol

Były mistrz wagi ciężkiej i Hall of Famer Mike Tyson wymienił główny czynnik w przegranej w sobotę Saúla „Canelo” Álvareza z Dimitri Bevolem.

„Gdyby Canelo użył dźgnięcia skuteczniej i mocniej, mężczyzna (Bevol) nie miałby pewności siebie i odwagi, które miał” – powiedział Tyson w filmie opublikowanym w mediach społecznościowych.

Dodał: „Bevol atakował, nie przejmując się, ponieważ Canelo tam nie było. Stał się bardziej agresywny. W następnej walce (Canelo) powinieneś użyć więcej dźgnięcia”.

Alvarez (57-2-2, 39 KO) skapitulował przez jednogłośną decyzję przeciwko Bevolowi (20-0, 11 KO), który zdominował wszystkie trzy karty z 115-113. Z tą porażką Meksykanin stracił mistrzostwo WBO w wadze półciężkiej. Jednak nadal posiada cztery pasy wagi średniej.

„Gdybym użył więcej dźgnięcia, wynik byłby inny” – podsumował Tyson, który przeszedł na emeryturę z rekordowym wynikiem 50-5, 44 KO.

Według CompuBox, Bevol spowodował problemy z Canelo, jakich nikt nie miał od czasu przegranej z Floydem Mayweatherem Jr. Alvarez był poza polem gry w każdej rundzie walki (zadawał podwójne ciosy w dwóch z 12 rund) i zadał tylko 17% swoich ciosów ogółem.

Tyson powrócił do zacisków pod koniec 2020 roku w walce pokazowej z innym Hall of Famer Royem Jonesem Jr (66-9, 47 KO).

READ  Tuca, z przedłużeniem umowy i frustracją z Rafą Puente - Sniper