22 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Międzynarodowy debiut Gustavo Moliny w Polsce

Międzynarodowy debiut Gustavo Moliny w Polsce

Gustavo Molina startuje w tym tygodniu w jednej z imprez Pucharu Świata w Szermierce na Wózkach w Warszawie. Będzie to jego międzynarodowy debiut na boisku po tym, jak wyróżnił się w testach, w których brał udział na Mistrzostwach Hiszpanii w ramach Klubu Szermierczego Ciudad Real.

Hiszpańska Federacja Szermierki bacznie śledziła jego ewolucję w tej dyscyplinie i dostrzega w Manchego ogromny potencjał.

Dzięki temu został wybrany do udziału w tym turnieju Pucharu Świata, który będzie jego debiutem w turnieju międzynarodowym. W czwartek wystartuje w trybie szablowym, aw piątek w AB.

Uczestnictwo w tym wydarzeniu Pucharu Świata pozwoli Ci zdobyć punkty w międzynarodowym rankingu, co jest niezbędnym wymogiem ochrony Hiszpanii w innych zawodach, z długofalową perspektywą Igrzysk Paraolimpijskich w 2024 roku.

Gustavo Molina jest wszechstronnym sportowcem, który celował zarówno w adaptowanej jeździe na rowerze, jak i paratriatlonie oraz lekkiej atletyce na wózkach inwalidzkich.

Faktycznie, w tę niedzielę wziął udział w Ogólnopolskim Pucharze Kolarskim w Ciudad Real w kategorii handbike. Zaczął w szermierce na wózkach inwalidzkich, aby spróbować innego sportu i jest obecnie jednym z najlepszych w Hiszpanii.

READ  Polska obchodzi 80. rocznicę „Wielkiej Ucieczki” z nazistowskiego obozu koncentracyjnego