5 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna wkrótce znajdzie się w obszarze podejścia do śmieci kosmicznych, zmuszając zespół do zwrócenia się do statku kosmicznego.

Wysłano:

15 listopada 2021 06:43 GMT

Rosyjskie Centrum Kontroli Misji nakazało rosyjskim kosmonautom przeniesienie się na statek kosmiczny Sojuz MS-19.

Roscosmos powiedział w poniedziałek, że Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) może wkrótce być zagrożona przez bliskość kosmicznego śmiecia, co zmusi jego zespół do zwrócenia się w stronę statku kosmicznego. Są to szczątki satelity, który przeleci w pobliżu stacji o 07:06 (GMT), chociaż żaden nie został konkretnie zidentyfikowany.

„Według informacji otrzymanych z Centrum Kontroli Misji w Houston, stacja w niedalekiej przyszłości wejdzie do możliwego korytarza podejściowego z obiektem śmieci kosmicznych” – czytamy w oświadczeniu. wspomniano powyżej przez TASS.

Podobnie, donieśli z Roscosmosu, że „jeśli ISS zbliża się do potencjalnie niebezpiecznego obiektu, załoga musi znajdować się w statku kosmicznym w czasie konfrontacji”. według Raporty, rosyjscy kosmonauci tymczasowo schronią się w statku kosmicznym Sojuz MS-19, podczas gdy astronautom z segmentu amerykańskiego doradzono zamknięcie włazów i ukrycie się w swoim sektorze.

Następnie ujawniono, że członkowie załogi stacji zostali ostatecznie zmuszeni do przeniesienia się na statki Sojuz i Crew Dragon, aby uniknąć niebezpieczeństwa.

Więcej informacji wkrótce.

READ  Wideo: Nowa rosyjska jednostka Prichal rozpoczyna podróż na Międzynarodową Stację Kosmiczną z Bajkonuru