29 listopada, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Mężczyzna podejrzany o zabicie weterana I wojny światowej, który został schwytany w Nowym Jorku po 45 latach

Opublikowany:

5 listopada 2021 01:06 GMT

George Clarence Seitz zniknął 10 grudnia 1976 roku po tym, jak ostatnio widziano go opuszczającego dom. Od tego czasu policja rozpoczęła poszukiwania, ale niestety jego miejsce pobytu pozostawało nieznane przez dziesięciolecia.

Według raportu wielka ława przysięgłych w Nowym Jorku w środę oskarżyła 74-letniego mężczyznę o zamordowanie 81-letniego weterana I wojny światowej w nierozwiązanej 45-letniej sprawie. uwolnienie Prokuratura Okręgowa Queens.

George Clarence Seitz Zniknął 10 grudnia 1976 roku po tym, jak ostatnio widziano go wychodzącego z domu w dzielnicy Jamaica w Nowym Jorku (Queens), prawdopodobnie w drodze do strzyżenia włosów. Od tego czasu policja rozpoczęła poszukiwania, ale niestety jego miejsce pobytu pozostawało nieznane przez dziesięciolecia.

Jednak w marcu 2019 władze odkryły Miednica i tułów człowieka Leżąc pod betonową płytą na podwórku domu w Queens. Ciało zostało odcięte od szyi, ramion i bioder. Badanie kryminalistyczne pozwoliło na uzyskanie profilu DNA szczątków w nadziei na znalezienie członka rodziny ofiary, ale lokalne i stanowe bazy danych Nie znaleźli dopasowanias.

Na początku tego roku specjalne laboratorium i FBI przystąpiły do ​​zadania identyfikacji szczątków, a w lutym specjaliści byli w stanie wyprodukować Kompletny plik genealogiczny Dzięki zaawansowanym testom genetycznym. W końcu ich wspólne wysiłki opłaciły się: śledczym udało się znaleźć rodzinę ofiary i uzyskać próbki DNA, które potwierdziły, że to pan Seitz.

„Nigdy nie zapominają i nigdy się nie poddają”

Dokładne śledztwo, które obejmowało wywiady, dokładne przeszukanie akt i różnych agencji w pięciu stanach, ujawniło kluczowe dowody łączące mężczyznę zidentyfikowanego jako Martin Mota. Ten człowiek został aresztowany i postawiony przed wymiarem sprawiedliwości 3 listopada za morderstwo drugiego stopnia. W piątek musi wrócić do sądu, a jeśli zostanie skazany, grozi mu 25 lat więzienia.

Kobieta twierdzi, że jest dziewczyną, która zniknęła 21 lat temu i została uznana za martwą przez policję

„Ten akt oskarżenia jest przykładem tego, jak policja i prokuratorzy mogą współpracować, aby postawić przed wymiarem sprawiedliwości osoby, które rzekomo popełniły przestępstwa, Nie ważne ile czasu minie Albo ile przeszkód stoi nam na drodze” – powiedziała prokurator okręgowa Queens, Melinda Katz.

Z drugiej strony, komisarz NYPD Dermot Shea powiedział, że brygady morderców, jednostki kryminalistyczne i inne osoby badające te zbrodnie „nigdy nie zapominają i nigdy się nie poddadzą”. „Ten przypadek pokazuje, że bez względu na to, ile czasu minie, policjanci i personel w biurze prokuratora okręgowego Queens Wykonywanie trwałego zobowiązaniaprzez dziesięciolecia, aby wymierzyć sprawiedliwość ofiarom i ich rodzinom”.

READ  Mała dziewczyna Diego Maradony ujawnia preferencje Fidela Castro