2 grudnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Meta zapowiada cięcia kadrowe i ostrzega pracowników przed restrukturyzacją firmy – El Financiero

Meta platformy pWłaściciel Facebooka i Instagrama ogłosił to Zatrudnianie i restrukturyzacja zostaną zamrożone Niektóre zespoły starają się ciąć koszty i zmieniać priorytety.

Dyrektor wykonawczy, Mark ZuckerbergWedług jednej z obecnych osób zawieszenie działalności firmy zajmującej się mediami społecznościowymi zostało ogłoszone podczas cotygodniowej sesji pytań i odpowiedzi z pracownikami.

Dodał, że firma To zmniejszyłoby budżety większości zespołów, Nawet w zespołach, które rosną, a poszczególne zespoły się rozwiążą cjak radzić sobie ze zmianami w pracownikach, Niezależnie od tego, czy oznacza to nieobsadzanie ról, które opuszczają pracownicy, przenoszenie ludzi do innych zespołów, czy pracę nad „zarządzaniem ludźmi, którzy nie odnoszą sukcesów”, zgodnie z recenzjami, które przeanalizował. Bloomberga.

„Miałem nadzieję, że gospodarka ustabilizuje się teraz wyraźniej, ale z tego, co widzimy, nie wygląda na to, żeby to się jeszcze stało, więc chcemy planować dość konserwatywnie” – powiedział Zuckerberg. Rzecznik Meta odmówił komentarza.

Nowe obniżki kosztów i zamrożenie zatrudnienia w Meta stanowią jej najsilniejszą akceptację, że Wzrost przychodów z reklam Spowolnienie, przy rosnącej konkurencji o uwagę użytkowników. Meta powiedziała na początku tego roku, że planuje zmniejszyć zatrudnienie na niektórych stanowiskach kierowniczych i odłożyła pracę na pełny etat letnim stażystom. Zamrożenie było konieczne, ponieważ „chcemy mieć pewność, że nie dodamy do zespołów osób, co do których nie spodziewamy się, że będą mieć role w przyszłym roku”, Zuckerberg wyjaśnił.

Zuckerberg ostrzegał w lipcu, że Meta będzie „stale zmniejszać wzrost liczby pracowników” i że „znaczna liczba zespołów zostanie zredukowana, dopóki nie będziemy mogli przenieść energii na inne obszary”. Wewnętrzne priorytety obejmują Reels, konkurenta Meta TikTok i przyszły plan Zuckerberga dotyczący Internetu, znany jako metaverse. Meta zatrudniała ponad 83 500 pracowników na dzień 30 czerwca i dodała 5700 nowych pracowników w drugim kwartale. Zuckerberg powiedział, że firma będzie „nieco mniejsza” do końca 2023 roku.

READ  Werevertumorro ujawnia dochody na Youtube, za nie przesyłanie filmów!

„Przez pierwsze 18 lat istnienia firmy zasadniczo rosliśmy gwałtownie każdego roku, a ostatnio po raz pierwszy nasze przychody były płaskie lub nieznacznie spadły” – powiedział pracownikom w czwartek.

Podczas wezwania do uzyskania wyników za pierwszy kwartał firma podała, że ​​roczne wydatki będą o około 3 miliardy dolarów niższe niż początkowo oczekiwano, obniżając szacowany zakres 95 miliardów dolarów. We wcześniejszych działaniach zmierzających do cięcia wydatków, zegarek z dwoma kamerami, który firma budowała, aby konkurować z Apple Watch, został zamknięty.