2 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Meta opracowuje sztuczną skórę, która daje robotom ludzki zmysł dotyku (WIDEO)

Opublikowany:

5 listopada 2021, 21:25 GMT

Nowa technologia może być szczególnie przydatna dla organizacji takich jak NASA, która obecnie testuje półautonomiczne roboty do wykonywania różnorodnych zadań w kosmosie.

Wykrywanie dotyku to problem, który branża botów musi jeszcze rozwiązać, ale Meta (firma znana wcześniej jako Facebook) ogłoszenie W tym tygodniu ma na celu zakończenie tego problemu za pomocą rodzaju miękkiej syntetycznej skóry do maszyn o nazwie „ReSkin”, która odtwarza Dotyk na poziomie ludzkim w świecie fizycznym.

Naturalne receptory w skórze pozwalają człowiekowi postrzegać cechy fizyczne, takie jak temperatura, tekstura, waga, a nawet stan fizyczny ciała. Chociaż części robotyczne można wyposażyć w wiedzę audiowizualną za pomocą modelu opartego na sztucznej inteligencji, Brak wrażliwości na dotyk to obecnie hamulec. Te lekcje są szczególnie interesujące dla Meta, ponieważ firma stara się wykorzystać swoje dowody, budując metawers z rzeczywistością rozszerzoną, rzeczywistością wirtualną i rzeczywistością mieszaną.

W tym miejscu ReSkin stara się wypełnić lukę innowacyjną. W Meta . powstał dział AI Trwała sztuczna skóra o grubości tylko 2-3 mm I wystarczająco wytrzymały, aby wykonać ponad 50 000 fizycznych interakcji. Ta skóra jest wykonana z elastycznego, odkształcalnego materiału, w którym osadzone są cząsteczki magnetyczne.

Sygnały magnetyczne generowane przez te cząstki są rejestrowane, a następnie przekształcane w przydatne dane, takie jak punkt kontaktu i przyłożona siła. Firma twierdzi, że ReSkin Może wykryć siłę tak niską jak 0,1 Newtona Na przedmiotach o grubości do 1 mm. Może być szczególnie przydatny dla organizacji takich jak NASA, która obecnie testuje półautonomiczne roboty do wykonywania różnorodnych zadań w kosmosie.

Według twórców jedną z największych zalet tej nowej technologii jest jej niska cena. Potwierdza to dział AI firmy Meta Wyprodukowanie 100 arkuszy ReSkin kosztuje mniej niż 6 USD, A koszt można jeszcze bardziej obniżyć dzięki masowej produkcji. Gdy tuleja się zużyje, można ją łatwo zdjąć i wymienić na nową. Może być również stosowany do ramion robotycznych i ludzkich podczas wykonywania codziennych zadań polegających na gromadzeniu krytycznych danych w celu trenowania modeli AI.

READ  WhatsApp | Co oznacza emotikon „joker” i kiedy należy go udostępniać? Spor-Play

Co więcej, Meta szczegóły, które ReSkin Możliwość integracji z innymi czujnikami który rejestruje sygnały wizualne i dźwiękowe w celu tworzenia multimedialnych zestawów danych. Aby udowodnić jego skuteczność, eksperci zastosowali go do ramion robotów, które manipulują miękkimi owocami, aby zademonstrować wykrywanie dotyku. Stworzony we współpracy z Carnegie Mellon University, produkt jest oprogramowaniem typu open source i jest zasilany przez samokontrolujący się algorytm uczenia w celu ułatwienia procesu kalibracji.

Jeśli Ci się spodoba, podziel się nim ze znajomymi!