28 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Meta odzwierciedla cenzurę tradycyjnej medycyny na Instagramie

Meta zwróciła uwagę, że chociaż treści graficzne wrzucane w lipcu tego roku na portal społecznościowy Instagram z konta szkoły duchowej w Brazylii, mogą zostać poniesione z powodu błędu w polityce firmy, a konkretnie przed wprowadzeniem zakazu. Promowanie promocji niemedycznego zażywania narkotyków.

  • Portal społecznościowy Instagram zrezygnował z treści graficznych, w których można zaobserwować aktywną konsumpcję ayahuascy.

  • Zarząd Meta postanowił uchylić decyzję narzuconą przez Instagram.

  • Zdjęcie zostało przesłane w lipcu przez konto związane ze szkołą duchową w Brazylii.

Zasady bezpieczeństwa dla aplikacji mobilnych stale się zmieniają ze względu na sposób, w jaki konsumenci z nich korzystają, więc można znaleźć aktualizacje, które zapewniają pewną elastyczność, a inne, w których widoczny jest pewien rodzaj przeoczenia, chociaż można go znaleźć w aplikacjach mobilnych ekosystemu . Różni odbiorcy, najpopularniejsze platformy mają tendencję do utrzymywania polityki cenzury w wątpliwych sytuacjach, przykład wdrożony przez Instagram Zakazując publikacji niektórych obrazów, w których konsumowano ayahuascę, po zapoznaniu się z sytuacją Meta cofnęła decyzję i zezwoliła na zawartość w swoim cyfrowym ekosystemie.

anulować cenzurę

Dziś Meta to wiodący ekosystem sieci społecznościowych, w skład którego wchodzą aplikacje takie jak WhatsApp, Facebook, Oculus, Workplace, Portal i Instagram, a w tym ostatnim pojawiły się kontrowersje ze względu na to, że aplikacja skupiała się na fotografii i krótkich historiach, postanowiła cenzurować treści niektórych swoich użytkowników, gdzie na zdjęciach można było zaobserwować aktywne spożywanie ayahuaski, rośliny uważanej przez niektóre narody i społeczeństwa świata za tradycyjny lek. Meta, postanowiłem uchylić tę decyzję i zezwolić na przekazywanie treści graficznych.

Meta zwróciła uwagę, że chociaż treści graficzne wrzucane w lipcu tego roku na portal społecznościowy Instagram z konta szkoły duchowej w Brazylii, mogą zostać poniesione z powodu błędu w polityce firmy, a konkretnie przed wprowadzeniem zakazu. Aby promować promocję niemedycznego zażywania narkotyków, z tego powodu uznano, że obraz nie narusza społeczności pythias na Instagramie.

Zarząd uznał, że Meta i jej ekosystem sieci społecznościowych powinny być bardziej widoczne za pomocą reguł i polityk, w których należy rozważyć zakończenie publikowania, a warto zauważyć, że decyzja o usunięciu obrazu była spowodowana umieszczeniem przez użytkownika emoji serca i stwierdzenie: „Może pomóc innym”; Zdecydowano jednak, że obrazu nie należy usuwać, ponieważ termin ayahuasca został zachowany w kontekście motywów religijnych i medycznych, a ponadto nie było żadnej wskazówki, w jaki sposób można go wykorzystać.

Po podjęciu decyzji rada poinformowała Meta o zamiarze zmiany niektórych postaw i polityk społecznych, ponieważ powinna ona regulować za pomocą środków szacunku i mediów różne praktyki kulturowe, religijne, medyczne i tradycyjne różnych narodów i regionów. Umożliwienie prowadzenia pozytywnej rozmowy w zakresie stosowania roślin i tradycyjnych leków.

Czytaj teraz:

READ  Kobiety stanowią większość studentów Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Zootechniki - Komentarz