9 lutego, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Mercado Libre oskarża Apple o „praktyki antykonkurencyjne” w Meksyku w związku z ograniczeniami w dystrybucji aplikacji, filmów i gier wideo.

Apple ograniczyło dystrybucję aplikacji i zablokowało swoim użytkownikom dostęp do treści stron trzecich, takich jak muzyka, filmy i gry wideo, zgodnie ze skargą złożoną przez Mercado Libre w Brazylii i Meksyku.

Najpierw w skardze wspomniany za pomocą agencji ReuteraPlatforma handlu elektronicznego ma krytyczne znaczenie dla sposobu dystrybucji treści w ekosystemie Apple. Pamiętaj o reklamacji Badania Niedawno rozpoczęty w Meksyku przez Federalny Instytut Telekomunikacji, którego celem jest ustalenie, czy w głównych sklepach z aplikacjami występują praktyki monopolistyczne.

Federalna Komisja ds. Konkurencji też Rozpoczął własne śledztwo Z tym samym celem zaledwie kilka miesięcy temu.

coraz trwalsza skarga

agencji Reutera Skarga została złożona do krajowych organizatorów Meksyku i Brazylii. Szczegóły skargi, która powinna trafić do Federalnego Instytutu Łączności, nie zostały jeszcze upublicznione.

Mouni Di Suan Adati, były komisarz-przewodniczący Federalnej Komisji Łączności, złożył na początku września zeszłego roku skargę do Federalnego Instytutu Telekomunikacji w sprawie ograniczeń w dystrybucji towarów cyfrowych zarówno w sklepach Apple, jak i Google. „aObie firmy wymagają, aby każdy zakup towarów cyfrowych w aplikacjach dystrybuowanych za pośrednictwem Google Play Store i Apple App Store mógł być opłacony wyłącznie za pośrednictwem systemów przetwarzania płatności Google i Apple. powiedział wówczas.

Swan wspomniał również w swojej skardze o prowizji w wysokości od 15% do 30%, którą sklepy otrzymują od każdej transakcji w nich dokonanej, czyli tej samej prowizji, która wywołała spór. związane z Epic Games i Fortnite.

W oświadczeniu otrzymanym po opublikowaniu tego tekstu Jacobo Cohen, starszy wiceprezes Mercado Libre ds. prawnych i publicznych, potwierdził, że platforma „Bezskutecznie próbował przekonać Apple do zmiany tych antykonkurencyjnych zachowań„.

Z pewnością wolelibyśmy uniknąć konfliktu z największą firmą na świecie. Jesteśmy jednak przekonani, że postępujemy właściwie dla przyszłości konkurencji na rynkach cyfrowych oraz dla setek milionów obecnych i potencjalnych konsumentów treści cyfrowych.— powiedział Cohen Imash.

READ  Elon Musk hará a todo México una fortuna en poco más de un mes

Sedno sprawy polega na tym, że aplikacja Mercado LibreMoże to być kanał dla milionów użytkowników umożliwiający dostęp do usług przesyłania strumieniowego wideo lub e-booków, które konkurują z ofertą Apple”., czytamy w oświadczeniu. że zawartość może być rozpowszechniana tylko za pośrednictwem kanałów Apple”Ma działanie zapobiegające powstawaniu rynki towarów cyfrowych na iOS, które rzucają wyzwanie obecnemu monopolowi Apple„.

Nie tylko to: ograniczenie Powoduje to podwyżkę cen dla konsumentów Apple w tej chwili Ponieważ deweloperzy iOS są zmuszeni do podnoszenia stawek w wyniku wysokich prowizji, według Mercado Libre.

Apple odmówił komentarza w sprawie skargi złożonej przez Mercado Libre.