3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Mercado Libre oskarża Apple o „praktyki antykonkurencyjne” w Meksyku w związku z ograniczeniami w dystrybucji aplikacji, filmów i gier wideo.

Mercado Libre oskarża Apple o „praktyki antykonkurencyjne” w Meksyku w związku z ograniczeniami w dystrybucji aplikacji, filmów i gier wideo.

Apple ograniczyło dystrybucję aplikacji i zablokowało swoim użytkownikom dostęp do treści stron trzecich, takich jak muzyka, filmy i gry wideo, zgodnie ze skargą złożoną przez Mercado Libre w Brazylii i Meksyku.

Najpierw w skardze wspomniany za pomocą agencji ReuteraPlatforma handlu elektronicznego ma krytyczne znaczenie dla sposobu dystrybucji treści w ekosystemie Apple. Pamiętaj o reklamacji Badania Niedawno rozpoczęty w Meksyku przez Federalny Instytut Telekomunikacji, którego celem jest ustalenie, czy w głównych sklepach z aplikacjami występują praktyki monopolistyczne.

Federalna Komisja ds. Konkurencji też Rozpoczął własne śledztwo Z tym samym celem zaledwie kilka miesięcy temu.

coraz trwalsza skarga

agencji Reutera Skarga została złożona do krajowych organizatorów Meksyku i Brazylii. Szczegóły skargi, która powinna trafić do Federalnego Instytutu Łączności, nie zostały jeszcze upublicznione.

Mouni Di Suan Adati, były komisarz-przewodniczący Federalnej Komisji Łączności, złożył na początku września zeszłego roku skargę do Federalnego Instytutu Telekomunikacji w sprawie ograniczeń w dystrybucji towarów cyfrowych zarówno w sklepach Apple, jak i Google. „aObie firmy wymagają, aby każdy zakup towarów cyfrowych w aplikacjach dystrybuowanych za pośrednictwem Google Play Store i Apple App Store mógł być opłacony wyłącznie za pośrednictwem systemów przetwarzania płatności Google i Apple. powiedział wówczas.

Swan wspomniał również w swojej skardze o prowizji w wysokości od 15% do 30%, którą sklepy otrzymują od każdej transakcji w nich dokonanej, czyli tej samej prowizji, która wywołała spór. związane z Epic Games i Fortnite.

W oświadczeniu otrzymanym po opublikowaniu tego tekstu Jacobo Cohen, starszy wiceprezes Mercado Libre ds. prawnych i publicznych, potwierdził, że platforma „Bezskutecznie próbował przekonać Apple do zmiany tych antykonkurencyjnych zachowań„.

READ  Ujawnienie „zachęcających” danych dotyczących szczepionki Johnson & Johnson

Z pewnością wolelibyśmy uniknąć konfliktu z największą firmą na świecie. Jesteśmy jednak przekonani, że postępujemy właściwie dla przyszłości konkurencji na rynkach cyfrowych oraz dla setek milionów obecnych i potencjalnych konsumentów treści cyfrowych.— powiedział Cohen Imash.

Sedno sprawy polega na tym, że aplikacja Mercado LibreMoże to być kanał dla milionów użytkowników umożliwiający dostęp do usług przesyłania strumieniowego wideo lub e-booków, które konkurują z ofertą Apple”., czytamy w oświadczeniu. że zawartość może być rozpowszechniana tylko za pośrednictwem kanałów Apple”Ma działanie zapobiegające powstawaniu rynki towarów cyfrowych na iOS, które rzucają wyzwanie obecnemu monopolowi Apple„.

Nie tylko to: ograniczenie Powoduje to podwyżkę cen dla konsumentów Apple w tej chwili Ponieważ deweloperzy iOS są zmuszeni do podnoszenia stawek w wyniku wysokich prowizji, według Mercado Libre.

Apple odmówił komentarza w sprawie skargi złożonej przez Mercado Libre.