22 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Menedżer meksykańskiej firmy StarGroup ujawnia, jak rozwinął swoją długą batalię prawną przeciwko Elonowi Muskowi o znak towarowy StarLink

Opublikowany:

21 września 2021 23:44 GMT

W 2018 r. StarGroup odmówiła sprzedaży znaku towarowego Muska, a jego szef obiecał teraz walczyć „aż do ostatnich konsekwencji”, aby nadal zapewniać meksykańskim społecznościom wiejskim tę samą usługę, co amerykański startup: internet satelitarny.

W listopadzie minie sześć lat, odkąd meksykańska firma StarGroup zarejestrowała w swoim kraju własność znaku towarowego „StarLink”. Obecnie jest zanurzony w Przedłużająca się walka prawna ze SpaceXOd Elona Muska, który pod tą samą nazwą wprowadza satelitarny serwis internetowy.

Z tą marką [StarLink] Jesteśmy znani wszystkim naszym klientom na terenie całego kraju. Przez lata tą marką posługiwał się Elon Musk, zarejestrowany w wielu krajach na całym świecie. A kiedy dotarli do Meksyku, Marka była zajęta”, wyszczególnił w tym tygodniu Jose Aguirre Campos, dyrektor meksykańskiej firmy, która oferuje wiejskim obszarom kraju połączenie satelitarne podobne do tego, które ma amerykański startup.

Biznesmen twierdził, że SpaceX próbował od niego kupić markę, ale odmówił. „Powiedzieliśmy im, że użyliśmy marki, która była nasza i to Nie byliśmy zainteresowani jego sprzedażą„, Powiedziała.

W obliczu tego amerykańska firma w październiku 2018 r. złożyła wniosek o unieważnienie znaku towarowego przed Meksykańskim Instytutem Własności Intelektualnej (IMPI). Po dwóch kolejnych odmowach regulatora Musk trafił do Federalnego Sądu Administracyjnego, którego Izba Własności Intelektualnej orzekła przeciwko StarGroup.

„Ten pokój zajmuje miesiące i lata, zanim wystąpią pewne awarie, a teraz, w ciągu kilku dni, zawiedli przeciwko nam. Aguirre wyjaśnił w zasadzie dwa argumenty: że nie używamy znaku towarowego i że go zarejestrowałem, a nie firma, która go używa. w Meksyku, [sabe que] Najpierw rejestrujesz znak towarowy, a następnie rejestrujesz firmę, a następnie uruchomienie. „Nie możesz tego zrobić na odwrót” – dodał.

READ  James Webb właśnie odkrył planetę wielkości Ziemi krążącą w ekosferze swojej gwiazdy

Zauważył również, że decyzja ta oznacza usunięcie znaku towarowego „StarLink”, który sprzedaje satelitarne usługi internetowe, „aby przekazać go firmie o nazwie StarLink, należącej do SpaceX, która będzie sprzedawać satelitarne usługi internetowe”. „Praktycznie mówiąc, „wyjedź i usiądź ze mną”„, wskazany.

Meksykańska firma obawia się, że spór potrwa kilka lat, ale nie zamierza sprzedawać swojej marki. Będziemy walczyć do ostatnich konsekwencji. obietnica W sierpniu ubiegłego roku biznesmen.

Jeśli Ci się spodoba, podziel się nim ze znajomymi!