3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Memphis i inne miasta przygotowują się do protestów

Memphis i inne miasta przygotowują się do protestów

Zdjęcia Nicholsa (dzięki uprzejmości Bena Crumpa i rodziny Nicholsów)

Prawie trzy tygodnie temu Tire Nichols, 29-letni czarnoskóry mężczyzna, trafił do szpitala po tym, jak zatrzymanie w Memphis doprowadziło do brutalnego aresztowania i późniejszej śmierci kierowcy.

Oto, co wiemy o harmonogramie wypadku, dochodzeniu prowadzonym przez władze i reakcji rodziny Nicholsów:

7 stycznia: Około 20:30 czasu lokalnego funkcjonariusze zatrzymali pojazd pod zarzutem brawurowej jazdy, zgodnie z oświadczeniem policji w Memphis.

Według policji w Memphis doszło do „konfrontacji” między funkcjonariuszami a kierowcą pojazdu, którego później zidentyfikowano jako Nichols, który następnie uciekł pieszo. Policja powiedziała, że ​​został zatrzymany przez funkcjonariuszy i doszło do kolejnej konfrontacji, która doprowadziła do aresztowania Nicholsa.

Według policji na miejsce aresztowania wezwano karetkę po tym, jak Nichols skarżył się na trudności w oddychaniu i został zabrany do pobliskiego szpitala w stanie krytycznym.

10 stycznia: Biuro Śledcze Tennessee (TBI) ogłosiło, że Nichols zmarł w wyniku obrażeń odniesionych podczas „incydentu z użyciem siły przez funkcjonariuszy”.

15 stycznia: Policja w Memphis poinformowała, że ​​zaangażowani funkcjonariusze zostali zwolnieni ze swoich obowiązków, co jest standardową procedurą administracyjną na początku dochodzenia w sprawie użycia siły. TBI i prokuratura okręgowa Shelby również połączyły siły w celu zbadania sprawy.

Policja powiedziała, że ​​wstępne ustalenia wskazują na poważne zachowanie funkcjonariuszy podczas operacji.

„Dzisiaj Departament powiadamia odpowiednich funkcjonariuszy o zbliżającym się postępowaniu administracyjnym” – powiedział szef Davis w oświadczeniu.

18 stycznia: Departament Sprawiedliwości stwierdził, że po śmierci Nicholsa wszczęto dochodzenie w sprawie praw obywatelskich. Kevin J. Ritz, prokurator zachodniego dystryktu Tennessee, odmówił podania dalszych szczegółów.

20 stycznia: Po wewnętrznym dochodzeniu policja w Memphis zidentyfikowała i zwolniła pięciu funkcjonariuszy (Tadareus Bean, Demetrius Haley, Emmett Martin, Desmond Mills Jr. i Justin Smith) zaangażowanych w operację policyjną za naruszenie różnych zasad departamentu.

READ  „Powiadomienie o przyjacielu”; Młody mężczyzna odkrywa, że ​​jego przyjaciel oszukuje, gdy rejestruje się w TikTok

Adwokaci rodziny Nicholsa, Ben Crump i Antonio Romanucci, opisali zwolnienie pięciu funkcjonariuszy jako „pierwszy krok w dążeniu do sprawiedliwości dla Tyra i jego rodziny”.

Dwóch pracowników straży pożarnej w Memphis, którzy byli częścią „podstawowej opieki nad pacjentem” Nicholsa, również zostało zwolnionych, powiedział CNN podsekretarz ds. Informacji publicznej departamentu, Kwanisha Ward.

23 stycznia: Po spotkaniu z urzędnikami w celu obejrzenia niewydanego policyjnego wideo z aresztowania ojczym Nicholsa powiedział: „To, co zobaczyłem dzisiaj na taśmie wideo, było przerażające. Żaden rodzic nie powinien ręczyć za to, co dzisiaj zobaczyłem”.

„Przez cały czas był bezradny” – powiedział adwokat Romanucci. „Dla tych gliniarzy był ludzką piñatą. Ten młody człowiek bił bez przerwy przez trzy minuty. To właśnie widzieliśmy w tym filmie. Nie tylko było brutalne, było brutalne”.

Nick Valencia, Chris Boyette, Jamil Lynch, Raja Razek, Eric Levinson, Daken Andon, Teresa Waldrop, Steve Almassi, Sarah Smart i Hana Rabinowitz przyczynili się do powstania tego raportu.