18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Melissa Lucio jest pod ścisłą obserwacją przed jej zaplanowaną egzekucją 27 kwietnia w Teksasie, USA |  Meksyk |  Globalizm

Melissa Lucio jest pod ścisłą obserwacją przed jej zaplanowaną egzekucją 27 kwietnia w Teksasie, USA | Meksyk | Globalizm

Meksykański Amerykanin Została umieszczona pod ścisłą ochroną w więzieniu Mountain View Na tydzień przed terminem egzekucji za morderstwo córki jego prawnicy uważają zarzut za „fałszywy”.

„Melissa założyła coś, co nazywają zegarkiem samobójczym” Sandra Babcock, jeden z jego prawników, powiedział dziś Efe, wyjaśniając, że jest to protokół więzienny, który wchodzi w życie na tydzień przed terminem egzekucji, który jest zaplanowany na następną środę.

Wyglądać: Więzień z Karoliny Południowej zdecydował się umrzeć od strzału zamiast krzesła elektrycznego

„Obserwują to, ponieważ więzienie uważa, że ​​każdy w takiej sytuacji jest zagrożony samobójstwem, ponieważ jest to bardzo trudne z psychologicznego punktu widzenia” – powiedział. Babcock, który pracuje w Cornell Center for the Death Penalty Worldwide, dodał.

W 2008 roku ta 53-letnia kobieta została pierwszą Latynoską skazaną na śmierć w Teksasie. Po rozprawie, że Prokuratura twierdziła, że ​​oskarżona zabiła córkę bijąc, jednocześnie twierdziła, że ​​młoda dziewczyna, która miała deformacje nóg, spadła ze schodów jej długiego i starego domu. W mieście Harlingen w niestrzeżonym momencie.

Agonia oczekiwania na śmierć

Babcock, który rozmawiał z nim zeszłej nocy Melisapotępił to podlega „torturom” I że jego sytuacja w celi śmierci jest teraz „trudniejsza, bo coraz bardziej zdaje sobie sprawę, że zbliża się data egzekucji i nie wie, co się stanie”.

Wyglądać: Profesor, który zgwałcił 13 studentów i przewiózł 8 z nich, został skazany na śmierć

„Czy powinieneś przygotować się na śmierć, czy oczekiwać życia? Nie mamy możliwości powiedzenia mu, co się stanie, ponieważ nie mamy siły, aby podjąć decyzję”.Dodał w wywiadzie za pośrednictwem Zooma.

Na tym niedatowanym zdjęciu teksańska celowniczka Melissa Lucio trzyma jednego ze swoich synów, Johna. (Zdjęcie dzięki uprzejmości rodziny Melissy Lucio za pośrednictwem The Associated Press.)

Ale, Adwokat zauważył, że Melissa jest kimś, kto „zawsze stara się dostrzec pozytywną stronę życia” i że wczoraj wieczorem rozmawiałem z nią o jej wierze.

READ  Dlaczego Wielkie Jeziora Amerykańskie ponownie stają się głównym szlakiem światowego handlu morskiego

„Jest zachęcona całym wsparciem, jakie otrzymała, ale bardzo troszczy się o swoje dzieci.Naprawdę martwi się, co by się z nimi stało, gdyby została stracona.’” stwierdził Babcock, zauważając, że Lucio jest bardzo zdenerwowany więzieniem z powodu ciągłej obserwacji, pod którą jest teraz poddawana.

Podobnie jak reszta zespołu prawników i wielu organizacji obywatelskich, które zajmowały się sprawą Lucio, Babcock jest przekonany, że Lucio jest niewinny i że „śmierć jej córki nie była morderstwem, ale wypadkiem”.

Sądowy i polityczny sposób na uratowanie Lucio

W ubiegły piątek zespół jego prawników złożył do sądu wniosek „ponad dwieście stron, oprócz ośmiuset stron dowodowych”, dostarczając zeznania biegłych i „nowe dowody, których nikt wcześniej nie widział”.

Teraz czekamy, aż sąd zdecyduje, czy wstrzymać egzekucję. Spowoduje to wysłanie sprawy do sądu, który może rozważyć nowe dowody, co, mamy nadzieję, będzie, ponieważ byłby to pierwszy krok w nowym procesie Melissy.Potwierdził.

Babcock ostrzegł jednak, że decyzja sądu może zostać odroczona do dnia egzekucji.

Oprócz ścieżki sądowej, Sprawa Lucio została również przekazana w ręce Texas Pardon and Parole Boardktóry według Babcocka w poniedziałek zdecyduje, czy zarekomendować zmianę kary Ameryki Łacińskiej na lżejszy wyrok, czy odroczenie jego wykonania o 120 dni.

Po podjęciu przez Zarząd decyzji i wyczerpaniu toru sądowego, Gubernator Teksasu, republikanin Greg Abbott, będzie musiał podjąć ostateczną decyzjęco zgodnie z argumentacją może nastąpić dopiero na kilka godzin przed egzekucją.

Ale Babcock, przyznając, że nie ma żadnych gwarancji, jest optymistą, że sprawa zadziała.

Uważamy, że sądy mają teraz poważne powody do wstrzymania egzekucji. Każdy, kto obserwował tę sprawę przez ponad 10 minut, może zobaczyć, że istnieją poważne wątpliwości co do integralności dowodów użytych do skazania Melissy. Nie potrwa długo, zanim zdecydują, że powinni przerwać egzekucję.