30 maja, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Meksykański student organizuje loterię, aby pojechać do Polski z NASA

Meksykański student Omar Saldana Penero przemierza ulice Puebla, aby pomóc spełnić swoje marzenie o zostaniu analogowym astronautą podczas misji NASA.

Z tabliczką w ręku, kombinezonem astronauty i plecakiem idzie ulicami Puebla, aby rozdawać bilety na loterię 7 kwietnia. Otrzymuje również dobrowolne datki.

Jego celem jest zebranie 70 tysięcy pesos na zakup biletów lotniczych do Polski, gdzie pojawi się w kwietniu przyszłego roku. Trzeba też zapłacić za pobyt na stacji kosmicznej NASA.

Loteria jest wynikiem wyboru do udziału w programie naukowo-medycznym dotyczącym podobnej misji kosmicznej na stacji badawczej LunAres w polskim mieście Pie.

Nagroda została przyznana zespołowi, który zajął pierwsze miejsce w Międzynarodowych Zawodach Programów Lotniczych i Kosmicznych 2022, które odbyły się w listopadzie ubiegłego roku w ośrodku United States Rocket and Space Center w Huntsville w stanie Alabama.

Zezwolenie pozwala na wysłanie eksperymentu modułem MISSE-FF na Międzynarodową Stację Kosmiczną, z planowanym startem w grudniu 2023 r. i przewidywanym powrotem w maju 2024 r.

Omar Saldana obiecuje, że pierwszym krokiem do startu będzie kwietniowe szkolenie w Polsce, gdzie spróbuje zostać analogowym astronautą i przejdzie szkolenie w odbieraniu informacji z sond na Saturnie i Marsie.

„Jestem osobą, która ma szansę zostać pierwszym analogowym astronautą w Puebla, więc aby spełnić to piękne marzenie, zbieram pieniądze w loterii, którą organizuję z rodziną” – mówi Omar.

Oprócz loterii, biorąc pod uwagę zbliżającą się datę wyjazdu do Europy, Omar Saldana Penetro prowadzi również wykłady w szkołach podstawowych i średnich w zamian za dobrowolne datki.

„Staram się reprezentować Puebla w badaniach natury kosmicznej i eksploracji planet, dlatego oferuję bilety po 100 pesos za sztukę”.

Omar Saldana Penedro ma nadzieję, że uda się w podróż 8 kwietnia i wraz z dwoma kolegami z drużyny z innych stanów będzie mógł spełnić swoje marzenie.

Jeśli chcesz pomóc Omarowi Saldanie spełnić jego marzenie w NASA, możesz przyczynić się do jego sprawy, kupując bilet lub szukając go na jego kontach na Instagramie @omarpenetro lub @elchicocosmos.

READ  Dziś Polska wybiera swojego reprezentanta na Eurowizję Junior w finale konkursu Sansa na Sukces-Eurowizja Junior 2022.

Z informacjami z El Financiero