2 kwietnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Meksykańska giełda i BIVA wyjeżdżają na długi weekend na najwyższych obrotach – El Financiero

ten Giełdy amerykańskie i meksykańskie Zakończyli piątek pozytywnym akcentem ze względu na zwiększony optymizm po apelu prezydentów Stanów Zjednoczonych i Chin Joe Bidena i Xi Jinpinga w sprawie wojny Rosji na Ukrainie.

Na Meksykgłówne indeksy giełdowe odnotowały liczby dodatnie, ponieważ S&P / BMV IPC Wzrósł o 2,03 procent do 55 467,06 punktów FTSE BIWA Wzrósł o 2,08 procent, pozostając na poziomie 1145,61 jednostek. Te stopnie zapewniły im dostęp do zapisów historycznych.

W tygodniowym spadku zanotowano wzrost o 4,06% dla głównego indeksu giełdy meksykańskiej (BMV), a dla FTSE BIVA zamknął się on wzrostem o 4,29%, Obie wariancje dla tego samego okresu były największe od stycznia 2021 r.


„Więc pozostał w bardziej optymistycznej pozycji niż reszta rynków na świecie, Meksyk jest jednym z najbardziej opóźnionych rynków, przynajmniej wśród tych, które konkurują bezpośrednio, jak USA i Ameryka Łacińska, jeśli weźmiesz to pod uwagę od końca 2019 r. w porównaniu do tygodnia temu, IPC zwróciło tylko 8 proc. A wskaźniki w USA wynosiły około 35 i 40 proc., gdzie widzieliśmy, że Wyniki firm w Meksyku, mimo całego kryzysu, nie były złe i znacznie się poprawiłyZauważył Gerardo Kupka, dyrektor MetAnálisis Consulting.

Dodał, że piątek należy uznać za dzień wygaśnięcia, który inwestorzy uważają za „Halloween”, bo to bardzo wpłynęło na zachowanie rynków finansowych Tam, gdzie na lokalnych indeksach był zbyt duży wolumen.

Na Wall StreetIndeks Dow Jones wzrósł o 0,80 procent do 34 754,93 jednostek, Standard & Poor’s o 1,17 procent do 4463,12 jednostek, podczas gdy Nasdaq wzrósł o 2,05 procent do 13 893,84 punktów.

W tygodniowym spadku indeksy Dow, S&P 500 i Nasdaq odnotowały wzrosty odpowiednio o 5,5, 6,2 i 8,2 procent, co było największymi pozytywnymi zmianami od listopada 2020 roku.

READ  Roślina, która pomaga zwalczać kolkę i pozbyć się nadmiaru gazów

„Rynki nie zareagowały na zapowiedź podwyżki stóp przez Fed w tym tygodniu i prawdopodobnie wskazuje to, że agresywna postawa została już w dużej mierze wyceniona na rynku. Jednak prezes Fed Powell powtórzył swoje zobowiązanie że jest „zwinny”, gdy pojawiają się napływające dane, a cykl podwyżek stóp może się cofnąć, jeśli wzrost lub inflacja zmienią się znacząco w ciągu roku, zauważyli analitycy z Edward Jones.

Z drugiej strony Bitcoin Cena kryptowaluty wynosi 40 671,89 USD, co oznacza wzrost o 2,93 procent w porównaniu z czwartkiem.

Olej z małymi przyrostami

ten Ceny ropy naftowej Zapewnili niewielkie zyski po zapoznaniu się z prognozami Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA), w których szacują, że popyt może spaść o 2,7 mln baryłek dziennie przez najbliższe cztery miesiące.

ten Zachodni Teksas Średniozaawansowany (WTI) I wzrosła o 2,15 procent do ceny 105,19 dolarów za baryłkę. Z drugiej strony Brent I wzrosła o 1,63 procent do ceny 108,38 dolarów za baryłkę.

W piątek na zamknięciu ceny ropy WTI i Brent spadły o 3,79 i 3,81 procent w porównaniu z poprzednim piątkiem, zamykając drugi tydzień spadkiem.

Ceny ropy naftowej rosną, gdy handlowcy energią stawiają czoła 10-punktowemu planowi Międzynarodowej Agencji Energetycznego ograniczenia zużycia ropy i czekają na postęp w rozmowach pokojowych między Ukrainą a Rosją. „Ropa będzie nadal chwiejna w handlu w obu kierunkach, ale ryzyko geopolityczne nie wydaje się znikać w najbliższym czasie, więc 100 dolarów ropy prawdopodobnie pozostanie” – powiedział Edward Moya, główny analityk w Oanda.