19 kwietnia, 2024

Meksykanie zdobywają pierwsze miejsca w wyścigu

po 12 latach, Meksykanie powrócili na podium maratonu CDMX, po tym, jak Dario Castro i Eloy Sanchez zdobyli 1 i 2 miejsce, To ten sam, który przeżył emocjonujący moment, gdy razem przekraczał linię mety i trzymał się za ręce w Zócalo.

Ponad 15 000 biegaczy zgromadziło się w sąsiedztwie Stadionu Olimpijskiego, Po godzinie 06:00 odśpiewany został hymn Meksyku, zapalono też kociołek Uniwersyteckiego Stadionu Olimpijskiego, aby „oświetlić” ścieżkę uczestników.

Wyścig rozpoczął się po 20 minutach z Kula wyjścia, która była odpowiedzialna za Claudię Sheinbaum, szefową rządu stolicy krajus, któremu towarzyszył Javier Hidalgo, dyrektor generalny Indeporte.

Mimo że trzej zawodnicy przybyli w tym samym czasie, było tak Castro Perez, zwycięzca 38. edycji wyścigu Najbardziej charakterystyczna stolica kraju według rejestracji 2 godziny 14 minut 51 sekund, a następnie Sanchez Vidal, który trafił na bramkę sekundę później.

Szczęśliwy, cieszę się, że zdobyłeś pierwsze miejsca i ulepszam markę; Myślę, że tutaj, w tym miejscu, warunki Mexico City, Wysokość, zanieczyszczenie i inne czynniki wpływające na maraton utrudniają maratonDario Castro powiedział: HobbyKtóry mimo dyskomfortu na 35 km zdołał wygrać wyścig, w którym wzięło udział ponad 15 000 sportowców.

Eloy Sánchez był tym, który zdominował wyścig, ale był zaskoczony przez swojego partneraOdkąd zobaczyłem, że przez 35 lat Dario został, zwolnił, dogonił mnie, wróciliśmy do rytmu zawodów, zebraliśmy się, rozmawialiśmy, wspieraliśmy się nawzajem, powiedziałem: „Ten wyścig jest dla nas i z Meksykanami cieszę się, że jestem razem.

Pokonane elementy meksykańskich sił zbrojnych Kenijczyk Rodgers Ondaty, który zajął trzecie miejsce O godzinie 2:17.31.

Warto to zauważyć Ostatnim Meksykaninem, który wygrał maraton w Mexico City, był Edelberto Mendes Hernandez W 2009 roku tlaxcalteca, który osiągnął 2:21,34 godziny.

READ  Lista napojów bezalkoholowych, które usuną Profeco z rynku z powodu wprowadzającej w błąd Grupo Milenio

Maraton Rekordów

Maraton w Mexico City nie tylko miał wspaniały dzień po tym, jak tricolor podbił tę edycję, Było to również historyczne, ponieważ pobito dwa rekordy: w kategorii kobiet i na wózku inwalidzkim (mężczyzn).

Lucy Cheriot z Kenii była odpowiedzialna za zniszczenie śladu maratonu CDMX, kończąc wyścig z czasem 2:27.22bijąc rekord o ponad sześć minut (2:33.27), który należy do jego rodaczki Vivian Kiplagat.

Drugie miejsce zajęła reprezentantka Etiopii Amare Shewarge Alene (2:37.03), Natomiast podium uzupełniła Kenijska Lia Jebiot Kegen (2:40.34).

Natomiast w kategorii wózków inwalidzkich, męskiej gałęzi, zwyciężył Kolumbijczyk Francisco San Clemente.