14 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Meksyk wstrzyma się od głosu w sprawie zawieszenia Rosji w Radzie Praw Człowieka ONZ: AMLO

Meksyk wstrzyma się od głosu w sprawie zawieszenia Rosji w Radzie Praw Człowieka ONZ: AMLO

Prezydent Andres Manuel Lopez Obrador Wspomniałem, że Meksyk Wstrzymujący się będą głosować Sugestia wydalenia Rosja ten Rada Praw Człowieka dla Organizacji Narodów Zjednoczonych (Organizacja Narodów Zjednoczonych) po reklamacji okrucieństwa w inwazji Ukraina.

Na porannej konferencji w Pałacu Narodowym Lopez Obrador Zaznaczył, że wraz z tym wydaleniem trwający konflikt zbrojny na terytorium Ukrainy nie zostanie rozwiązany.

I zapowiedział, że ONZ będzie dziś głosować, a oni proponują w Radzie Bezpieczeństwa wydalenie Rosji, a my zaproponowaliśmy, że nie powinniśmy głosować ani sprzeciwiać się Rosji, wstrzymamy się od głosu”.

Dlaczego powstrzymywać się od głosowania? I to też jest stanowisko: bo jak rozwiązać konflikt między Rosją a Ukrainą, jeśli nie mamy mediatora. Dlaczego ONZ? Jak mamy zdetonować narzędzie niezbędne do osiągnięcia porozumień pokojowych i zapobieżenia wojnie, aby ludzie nie cierpieli dalej? Zwłaszcza niewinni. Dlaczego nie przyjmiemy, że ta wojna obnażyła niepowodzenie polityki?” – powiedział.

„Dlaczego ulotki i nie szukać pokojowego rozwiązania? Dał jasno do zrozumienia, że ​​nadal będziemy nalegać na dążenie do pokoju, a to jest cel ONZ i Rady Bezpieczeństwa”.

Lopez Obrador poprosił Rosję i Ukrainę o powrót do dialogu w celu rozwiązania wojny i zapobieżenia dalszemu cierpieniu ludności.

Powinniśmy zreformować procedurę i wezwać strony do negocjacji, dialogu i zaprzestania wojny, a nie polaryzacji i podżegania w tym przypadku. Powiedział, że jeśli Organizacja Narodów Zjednoczonych nie będzie mogła rozmawiać z Rosją, ponieważ ją wypędziła, „to kto będzie przemawiał w imieniu rządu rosyjskiego”, mogą pomyśleć o Organizacji Państw Amerykańskich z Luisem Almagro”.

Z informacjami od Lopez-Dóriga Digital