28 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Meksyk przechwytuje ponad 1600 migrantów w ciągu jednego dnia

Meksyk 1608 imigrantów z 38 krajów zostało przechwyconych w ciągu jednego dnia w różnych krajach operacyjnyjak informowaliśmy w tę niedzielę Narodowy Instytut Migracji (WE MNIE).

Organizm rząd Wyjaśnił, że „ocalił” ich wszystkich imigranci W zeszły piątek „unikali stania się ofiarami przestępstw i naruszeń ich praw człowieka podczas przekraczania terytorium Meksyku”.

Z tej liczby 1398 osób starszych (424 kobiety i 974 mężczyzn) oraz 210 małoletnich (82 kobiety i 128 mężczyzn) pozostaje pod opieką i ochroną systemu Zintegrowanego Rozwoju Rodziny (DIF). „Zostali uratowani” – powiedział w oświadczeniu.

Większość imigrantów była Środkowa i Południowa Amerykaz 357 z Gwatemali, 296 z Hondurasu, 195 z Kolumbia189 z Kuba113 z Nikaragua96 z Zbawiciel60 z Peru56 z Brazylia i 55 z Wenezuela.

Ale było też 29 z kraju afrykańskiego Komory19 Haiti16 obu Zjednoczone państwo W Etiopii 14 z Filipin, 13 z Francji, 11 z Ekwadoru, a także z Turcji.

Podczas gdy ich liczba z Angoli wynosiła 8; Boliwia i Macedonia 7 odpowiednio. Indie, 6; Bangladesz, 5; chiński, 4; Lesotho, 4 lata; Bośnia i Hercegowina, 3; Zakończył się z Hiszpanią, Jamajką, Republiką Dominikańską, Senegalem i Gwineą, imigrantami do każdego kraju.

Była też jedna osoba, odpowiednio, z Rumunii, Gruzji, Belize, Togo, Białorusi, Kamerunu, Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Wybrzeża Kości Słoniowej.

INM, który zależy od Minister spraw wewnętrznych (Segob), nie wyjaśnił powodów ratowania lub przechwytywania tych migrantów, ani nie wyjaśnił, czy regularnie przebywali w kraju.

Większość akcji ratunkowych, 374, miała miejsce w Chiapas, stanie graniczącym z Gwatemalą, a następnie w północnej Baja California, 262 i Nuevo Leon, 199.

Były również operacje w Mexico City, 168; Tabasco, 152; Coahuila, 111; Tamaulipasa, 97; Veracruz, 50 lat; San Luis Potosi, 47; Quintana Roo, 26 lat; głos, 22; Oaxaca, 20; Puebla, 18 lat, Chihuahua, 18 lat; Durango, 17 lat; Tlaxcala, 8; Jukatan, 6; Jalisco, 5; Zacatecas, 5; Sinaloa 2 i Colima 1.

READ  Biden wzywa Chiny do przestrzegania porozumień handlowych zawartych z Trumpem | międzynarodowy

Podczas operacji z władzami federalnymi, stanowymi i miejskimi cztery pojazdy zostały skonfiskowane i udostępnione Prokuraturze Publicznej (MP) w Tamaulipas i jeden w Tlaxcala.

„Podobnie cztery osoby prawdopodobnie są odpowiedzialne za popełnienie przestępstwa w Tamaulipas, ponadto dokonano interwencji na linii kolejowej Coahuila i dokonano przeglądu kryjówki w San Luis Potosi” – zauważył INP.

Wydarzenia mają miejsce w połowie trasy koncertowej prezydenta Andresa Manuela Lopeza Obradora po Ameryce Środkowej, gdzie podróżował od czwartku do niedzieli, aby zająć się imigracją ze swoimi odpowiednikami.

Region odnotowuje rekordowy napływ imigrantów do Stanów Zjednoczonych, przy czym służby celne i ochrona granic (CBP) wykryły ponad 1,7 miliona nielegalnych imigrantów na granicy z Meksykiem w roku podatkowym 2021, który zakończył się 30 września.

Z informacjami z EFE