2 kwietnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Meksyk prezentuje wystawę fotograficzną swoich miast światowego dziedzictwa w Polsce

Począwszy od 1987 roku Meksyk dodał do listy 35 miejsc Miejsce światowego dziedzictwa Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO).. Ta liczba sprawia, że ​​jest to siódmy kraj na świecie i pierwszy w Stanach Zjednoczonych, który ma największą liczbę miejsc na Liście Zasobów Kulturowych, Naturalnych i Mieszanych.

Kilka kilometrów stąd otwiera się okno na meksykańską doskonałość kulturalną: The Ambasada Meksyku w Polsce otworzyła wystawę fotograficzną „Światowe dziedzictwo meksykańskich miast”.W aktywnej diodzie Ambasador Juan Sandoval Mendeolia i odbyła się w Starej Oranżerii Parku Pałacu Królewskiego Laszianki w Warszawie.

To jest Obszerna wystawa obejmująca 100 fotografii w dużym formacie iw kolorze ukazujących piękno 13 meksykańskich miast wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.. Filmy naświetlane są pod gołym niebem, w barach Park Łazienkowskinad aleją UjastowskiJedna z głównych arterii stolicy Polska.

Park Łazienkowski Fot. Ambasada Meksyku w Polsce

W Zdjęcia z wystawyTo jest część tego Obchody 95-lecia stosunków dyplomatycznych między Meksykiem a Polską„możemy docenić różnorodność naszej architektury, magię naszych ulic, wspaniałość naszych kościołów i placów, gościnność naszych ludzi oraz dziedzictwo stanowisk archeologicznych w miastach Campeche, Mexico City, Guanajuato. Morelia, Oaxaca, Puebla, Queretaro, San Miguel de Allende, Tlacodalban i Zacatecas, a także miasta Camino Real w głębi lądu: San Juan del Rio, San Luis Potosí i Durango” – powiedział Juan Sandoval.

Zdjęcie: dzięki uprzejmości Ambasady Meksyku

Na ceremonii otwarcia Model będzie można oglądać do 31 marcaObecni byli także wicedyrektorzy Muzeum Królewskiego Łazienki Kamila Pereta i przewodniczący Polskiego Komitetu ds. UNESCO Michał Kleiber, który podkreślił znaczenie Konwencja o ochronie światowego dziedzictwaKulturalny i Przyrodniczy, którego częścią są Meksyk i Polska, jest najszerszym akceptowanym na arenie międzynarodowej instrumentem ochrony dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego.

rzeczy

  • Każde zdjęcie na wystawie ma kod QR
  • Ten link pozwala opinii publicznej poznać lokalizację każdego miasta i więcej danych
  • Wystawa, na którą składa się 100 filmów, potrwa do 31 marca

LSN

Kontynuuj czytanie:

„Dać mu, że to moll d’olla” do Polski z ponad 51 hasłami dostarczonymi przez projektantów.

Zanurzają się w świecie Banksy’ego na Plaza Carzo

Nie żyje powieściopisarz i laureat literackiej Nagrody Nobla Kenzaburo O

READ  Dzień 5 Recenzja: Polska pieczęć miejsca Pucharu Świata U17; Mistrzowie Francji, Węgier i Kosowa - FIBA ​​U16 European Challengers 2021