2 grudnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Meksyk – Polska: Tak rozegrało się ostatnie spotkanie otwierające mistrzostwa świata

Meksyk stał się stałym gościem mundialu w ostatnich trzech dekadach. Włochy od 1990 roku, kiedy FIFA nałożyła sankcje na Meksykańską Konfederację Piłki Nożnej Od tego czasu drużyna zakwalifikowała się do siedmiu mistrzostw świata za sfałszowanie aktu urodzenia w turnieju z ograniczeniami wiekowymi. Także: w sumie Przeszedł fazę grupową.

Wyczyn El Tri polegający na przejściu pierwszej rundy ze Stanów Zjednoczonych w 1994 do Rosji 2018 wyblakł w 1/8 finału. Niezależnie od zawodnika, najlepsza szesnastka zawodów stała się dla selekcji przeszkodą nie do pokonania. Bułgaria, Niemcy, Stany Zjednoczone, Argentyna (2), Holandia i Brazylia dokonały egzekucji odpowiednio w Meksyku. Czwarty pułap gry został przekroczony dopiero w 1970 i 1986 roku, kiedy Meksyk był gospodarzem mistrzostw świata. Tak więc cel od 1994 roku do dziś jest ten sam: dostać się do ćwierćfinału i rozegrać długo oczekiwany piąty mecz.

Meksyk na swoim pierwszym mundialu

Pierwsze zwycięstwo El Tri w Pucharze Świata miało miejsce w Chile w 1962 roku, a trzydzieści dwa lata później Urugwaj uczestniczył w 1930 roku, pierwszym Pucharze Świata. Udanego debiutu dokonała jednak dopiero na drugich mistrzostwach świata, których była gospodarzem (1986). Azteca Stadium pokonało Belgię 2:1, dzięki czemu serbska drużyna Bora Milutinovic awansowała do fazy grupowej.

Od tego czasu El Tri generalnie rozpoczynał udział w Pucharze Świata prawą nogą. W ostatnich siedmiu mistrzostwach świata, do których się zakwalifikowali, przegrali tylko pierwszy mecz w USA 94, kiedy przegrali 1:0 z Norwegią. Od tego czasu drużyna jest niepokonana z rekordem pięciu zwycięstw i jednego remisu (gospodarz RPA 2010), w tym zwycięstwa nad Chorwacją w Korea-Japonia 2002. Niespodziewane zwycięstwo z Niemcami, co najmniej W Rosji 2018. We wszystkich przypadkach, niezależnie od wyniku debiutu, Meksykanie zdołali zakwalifikować się do kolejnego etapu.

READ  Rubn García przyjechał już do Polski, aby nieść pomoc humanitarną

Meksyk – Polska, druga w Pucharze Świata

Jedyny precedens między tymi dwoma zespołami sięga wstecz Argentyna 1978, kiedy Meksyk podpisał jeden z najgorszych występów w Pucharze Świata w epoce nowożytnej. Po dwóch porażkach w dwóch meczach zmierzyli się z Polską w trzecim i ostatnim meczu fazy grupowej. Mecz rozstrzygnął się 3:1 na korzyść Polski, która zakwalifikowała się do drugiej rundy jako lider sektora, a Meksyk odpadł po porażce.

Czterdzieści cztery lata później Meksyk i Polska spotykają się ponownie na tych samych mistrzostwach świata. Na papierze El Tri (12. miejsce w rankingu FIFA) jest nieco lepsze niż Polska (22. miejsce), jednak występ czołowej drużyny Tata Martino Tajemnica, która zostanie wyjaśniona, gdy piłka toczy się po boisku w ten wtorek. Stadion 974 Z Doha, wtorek o 10:00.

Zapisz się tutaj do zrobienia Biuletyn Informacyjny Uzyskaj wszystkie ważne informacje o bieżących wydarzeniach w tym kraju z EL PAÍS México