19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Meksyk nie powinien mieć różnic ze Stanami Zjednoczonymi” – powiedział Monreal po wizycie w Maduro i Diaz-Canel.

Koordynator Senatu Moreny, Ricardo Monreal Avila, ostrzegł, że rząd prezydenta Andres Manuel Lopez Obrador Nie powinna stwarzać warunków do niezgody ze Stanami Zjednoczonymi, ani nie powinna odwracać się od tego kraju w czasach trudności gospodarczych i w środku zagrożenia zdrowotnego spowodowanego pandemią Covid-19.

W wywiadzie w Senacie przewodniczący Rady Koordynacji Politycznej (Jokobo) odniósł się także do niedawnych wizyt w Meksyku przywódców kubańskich, Miguel Diaz-Canel i Wenezueli, Nicolas Maduro.

Powiedział, że rząd meksykański postąpił słusznie „z tak dużym zaproszeniem do krajów Ameryki Łacińskiej” w ramach spotkania Wspólnota Państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów (Celak), „Ponieważ Meksyk prowadzi wielki wysiłek w tej części kontynentu.”

Podkreśl jednak, że nie musisz z nikim walczyć, nie mówiąc już o trzymaniu się z dala od Stanów Zjednoczonych. Wierzymy, że nie powinniśmy odwracać się od Stanów Zjednoczonych, zwłaszcza w tych trudnych ekonomicznie czasach i bezprecedensowej sytuacji zagrożenia zdrowia. Uważam, że należy zachować dobrosąsiedztwo i zasady polityki zagranicznej”.

Monreal Avila powiedział, że nikogo nie powinna dziwić defensywna postawa Kuby prezydenta Andresa Manuela Lopeza Obradora, ponieważ jest on tym samym, którego utrzymywał odkąd był przywódcą politycznym, prekandydatem i kandydatem na prezydenta. Od zawsze rodziła się idea życia demokratycznego i wolności samostanowienia narodów.

Senator Moreno upierał się, że nie powinno być różnic ze Stanami Zjednoczonymi.

„Zgadzam się, że nie powinniśmy stwarzać warunków do konwergencji lub niezgody ze Stanami Zjednoczonymi i uważam, że nasz główny związek z naszą społecznością handlową, dla milionów Meksykanów przebywających w Stanach Zjednoczonych, w całej historii, musimy utrzymywać harmonijny stosunki ze Stanami Zjednoczonymi, nie podporządkowania, ale równowagi Harmonia instytucjonalna i polityczna nie zmienia naszych stosunków”.

Koordynator Moreny podkreślił, że wizyta prezydentów Kuby i Wenezueli w Meksyku zostanie omówiona z ministrem spraw zagranicznych Marcelo Ebrardem, gdy pojawi się on w przyszłym tygodniu przed sesją plenarną Senatu RP.

READ  Pomimo wzrostu liczby przypadków zakażenia koronawirusem eksperci są optymistami

rcr