18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Meksyk: Naukowcy opracowują test, który wykrywa HIV, HPV lub COVID-19 w 9 minut

Meksyk: Naukowcy opracowują test, który wykrywa HIV, HPV lub COVID-19 w 9 minut

System nazywa się NanoLuci i jest projektem promowanym przez Departament Stanu

Meksykańscy naukowcy wynaleźli test przesiewowy W którym osoba, nawet bez wiedzy naukowej, może wykryć różne niebezpieczne stany, takie jak Gruźlica, HIV, HPV lub COVID-19 W 9 minut i tanio.

NanoLuci, nazwa nadana urządzeniu, Został opracowany przez grupę naukowców Na czele z dyrektorem i założycielem Przejściowy Instytut Osobliwości Genomu (Itrasig), Octavio García, promuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych (SRE) i jego szefa Marcelo Ebrard Casaubon, w celu wykorzystania go do czerpać korzyści finansowe I w samą porę dla wrażliwych społeczności.

Dr Octavio Garcia przedstawił urządzenie Na Latynoamerykańskiej Wystawie Innowacji i Patentów dla Forum Towarzystwa Naukowo-Technologicznego 2023 która odbywa się w siedzibie SRE.

Wyjaśnił, że w najbardziej złożonym momencie ostatniej pandemii, Dzięki mobilnej jednostce zaawansowanej genomiki o nazwie Apollo, Przeprowadził dziesiątki tysięcy testów w celu wykrycia COVID-19 w biednych społecznościach I zmarginalizowany w Meksyku, gdzie zdał sobie sprawę z potrzeby stworzenia System podobny do NanoLuci.

Detektor jest wielkości dzbanka do kawyułatwienie transportu w trudno dostępne miejsca. obok, Może być również stosowany w rolnictwie. W terminowym wykrywaniu szkodników w uprawach.

Marcelo Ebrard zwrócił uwagę, że grupa T, Wyreżyserowane przez dr Octavio Garcię, Jest pierwszym i jedynym producentem kwasów nukleinowych w Meksyku i Ameryce ŁacińskiejGenes2Life, również organizacja skupiająca się na opracowywaniu urządzeń i zestawów do diagnostyki molekularnej, oraz Sieć wsparcia do natychmiastowego wykrywania i diagnozowaniaJego rozwój bardzo pomógł społecznościom zmarginalizowanym i o niskich dochodach.

Podkreślił znaczenie współpracy ze środowiskiem naukowym dla dobra Meksykanów. Z tego powodu to forum będzie kierować procesem inicjowania porozumień, które będą poszukiwane Wspieranie ekosystemu przedsiębiorczości naukowej w MeksykuWszystko to we współpracy z SRE i Meksykańską Agencją ds. Międzynarodowej Współpracy na rzecz Rozwoju (Amexcid).

„Musimy to zrobić dla siebie, bez względu na koszty.W tym czasie nie zapominajmy o lekcjach […]I Możemy współpracować ze środowiskiem naukowym na całym świecie” – zauważył Marcelo Ebrard.

READ  Kierowanie firmami przyszłości: jaki wkład neuronauki może przygotować nas na to wyzwanie?

Rekord handlowy