27 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Meksyk jest już drugim krajem o największej liczbie przypadków omikronów w Ameryce Łacińskiej

Migranci z Ameryki Środkowej rozbijają pinatę w tradycyjnej bożonarodzeniowej loży w sanktuarium Embajadores de Jesus w Tijuanie. (Reuters / Jorge Doines)

Przypadki koronawirusa omikrona (B.1.1.529 + BA) W ostatnich tygodniach wzrosła wykładniczo, a Meksyk zajmuje drugie miejsce w krajach Ameryki Łacińskiej z 254 To najbardziej zaraźliwy do tej pory rodzaj koronawirusa.

W Ameryce Łacińskiej pierwsze miejsce zajęło Chile z 325 przypadkami, za nim Meksyk z 254 i Brazylia z 189. Portoryko zdobyło 101 punktów, 93- ArgentynaGujana Francuska 49, Ekwador 29, Kolumbia 26, Kostaryka 15 i Peru 12.

Podczas gdy na poziomie kontynentalnym, na szczycie listy znajdują się Stany Zjednoczone z 24 742 przypadkami omikronów, a następnie Kanada z 629 przypadkami.Chile z 325 przypadkami, Meksyk 254 i Brazylia 189 znajdują się w pierwszej piątce.

Według najnowszych danych Global Virus Sequencing Platform, globalnej inicjatywy udostępniania wszystkich danych dotyczących grypy (GISAID), Meksyk jest podmiotem o największej liczbie wykrytych infekcji z 159, następnie w stanie Meksyk (Edomex) z 35, w Quintana Roo 18, na Jukatanie 13, w Tabasco 12, w Puebla 4, w Tamaulipas 5, w Sinaloa 2, a Hidalgo, Veracruz, Oaxaca, Chiapas, Guerrero i Baja Stan Kalifornia 1 , odpowiednio.

Kilka osób spaceruje po centrum Mexico City (Meksyk). EFE / Madla Hartz
Kilka osób spaceruje po centrum Mexico City (Meksyk). EFE / Madla Hartz

Jednak 254 jest reprezentacją pobranych próbek, Szacuje się, że rzeczywista liczba jest znacznie wyższa, ponieważ pobierane próbki są losowe i nie są ogromne. Chociaż delta była zaraźliwa dwukrotnie, eksperci analizują, że osoba z tą mutacją Wirus może zostać przeniesiony na 9-10 osób.

I to jest, że w ubiegłym tygodniu liczba przypadków złamała znaki, których nie widziano od miesięcy: w poniedziałek 27 grudnia pojawiły się 943 pozytywów Następnego dnia zostało to potwierdzone 4426; Środa, 5290; W czwartek były liczone 8024 W piątek – ostatni dzień roku – zgłoszono najwięcej zachorowań w ciągu ostatnich trzech miesięcy: 10,037 Całkowicie ranny 3 mln 979 tys. 723 zaległych spraw od początku pogotowie zdrowotne.

READ  82-letnia kobieta, która przeżyła raka, zmarła na Covid-19. Przyjaciel ukrył, że jest zarażony | Wiadomości z Meksyku

Ponadto istnieją przypadki, które nie są dodawane do tej liczby, takie jak: Od rządu Nuevo Leon, który w zeszłym tygodniu poinformował o odkryciu sześciu infekcji nowym wariantem omikronuWcześniej zapowiadał, że pojemność zostanie ograniczona do powierzchni otwartych od 90 do 80%, a w sklepach i usługach zmniejszy się z 90% do 70%.

Według Almy Rosy Marroquin, minister zdrowia jednostki, w tym granicznym podmiocie czterech zarażonych to mężczyźni w wieku 24, 25, 42 i 86 lat, a dwie to kobiety w wieku 35 i 74 lata. Urzędnik wyjaśnił, że pacjenci w wieku 74 i 86 lat zostali zabrani do szpitala, a następnie wypisani z łagodnymi objawami.

Mężczyzna nosi starszą osobę z objawami COVID-19, która przybyła do szpitala w Mexico City 30 grudnia Zdjęcie: (Reuters / Luis Cortes)
Mężczyzna nosi starszą osobę z objawami COVID-19, która przybyła do szpitala w Mexico City 30 grudnia Zdjęcie: (Reuters / Luis Cortes)

Podczas pobytu w Baja California władze ds. zdrowia potwierdziły pierwszy przypadek wariantu omikron Został ujawniony w stanie w ostatni czwartek, 30 grudnia.

To 40-letni mężczyzna, pochodzący z Mexicali, który przyszedł do prywatnego laboratorium na test PCR. W tym mieście 13 grudnia Sekretariat Zdrowia Baja California poinformował w oświadczeniu. Pacjent jest już bezobjawowy i nie wymaga hospitalizacji.

„W odpowiednim czasie już pracujemy nad prześledzeniem tego przypadku, który został odkryty w specjalnym laboratorium; jasne jest, że przed pojawieniem się pierwszego tego typu przypadku państwo wzmocni środki nadzoru epidemiologicznego” – powiedział Adrian Medina. Amarillas, Minister Zdrowia w Baja w Kalifornii, w oświadczeniu na temat terminowej diagnozy i promocji zdrowia.

w sąsiednim kraju Kalifornia Dolna zatrudnienie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że jedna z próbek została przesłana do Instytutu Diagnostyki Epidemiologicznej i Referencyjnej (IDRI).wewnętrzny) było dodatnie dla nowej zmiennej omikrona Z COVID-19.

Kobieta otrzymuje szczepionkę przeciwko COVID-19 w Mexico City (Meksyk).  EFE / Jose Mendes
Kobieta otrzymuje szczepionkę przeciwko COVID-19 w Mexico City (Meksyk). EFE / Jose Mendes

A w oświadczeniu szef sekretariatu zdrowia w regionie ogłosił: Zazel Flores Al-Dabi Wskazał, że próbka została odebrana w czwartek po południu i odpowiada 21-letni pacjent Kim jest mieszkaniec? Pokój I ma schemat szczepionka Pełen.

READ  Główny epidemiolog w Stanach Zjednoczonych: „Mamy możliwość, że będziemy cierpieć z powodu piątej fali pandemii”

Urzędniczka wyjaśniła, że ​​jest to transmisja środowiskowa, ponieważ nie jest pacjentką, która podróżowała w ciągu ostatnich trzech lub czterech tygodni, więc podkreśliła, że ​​normalne byłoby oczekiwanie, że więcej osób zostanie zarażonych tym nowym typem.

Również w Colima wykryto dwie osoby, obie z historią kontaktu z obcokrajowcami, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 z wariantem omicron.W związku z tym natychmiast zintensyfikowano działania prewencyjne w sektorze zdrowia.

Ostatnio Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Profilaktyki i Promocji Zdrowia, Hugo Lopez Gatel, wskazany Tak jest w przypadku złożenia Czwarta fala Pochodzi z nowego wariantu covid19, Przypadków będzie więcej, ale mniej w szpitalach.

„Jak dotąd dowody są nadal tym, co komentowaliśmy od początku, że ten wariant był znany 26 listopada: to Jest oczywiście bardziej przenośny, ale to jest alternatywa Powoduje mniej ciężką chorobę; „Odsetek osób ciężko chorych jest znacznie niższy niż poprzednie zmienne, w tym zmienna delta” – powiedział z Pałacu Narodowego.

Czytaj: