2 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Meksyk i Argentyna demonstrują przeciwko wenezuelskiej delegacji opozycji Guaido do Organizacji Państw Amerykańskich

Meksyk I Argentyna Dziś, w czwartek, grupa państw kierowała grupą, która sprzeciwiła się obecności reprezentacji lidera wenezuelskiej opozycji Juan Guaidó Na 51. sesji Walnego Zgromadzenia Organizacja Państw Amerykańskich (OAS) Wskazał, że rząd Nicolas Maduro Swoją decyzję o opuszczeniu tego ciała ogłosiła w 2017 roku.

Podczas procesu weryfikacji mandatów Zgromadzenia Ogólnego, które rozpoczęło się w środę i zakończy jutro w Gwatemali, wirtualna siedziba Ambasadora Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Meksyk przed latem OAS, Luz Elena Baños Rivas, że włączenie obecnej reprezentacji Wenezuela Ustanawia „bardzo niebezpieczny precedens” i wzywa do „zamieszczenia przypisu we wszystkich rezolucjach”, w których zgłaszana jest sprawa.

Czytaj więcej: Nikaragua twierdzi w Organizacji Państw Amerykańskich, że jej wybory były „wolne i bez szantażu”.

W ten sam sposób stały przedstawiciel Boliwia Na OASHector Enrique Arce Zaconetta, który potwierdził, że jego kraj „nie akceptuje poświadczeń Wenezuela W taki sam sposób jak Meksyk”.

przedstawiciele ArgentynaI Antigua I BarbudaI ProszęI DominikaI Nikaragua I Trynidad i Tobago Dołącz do listu Meksyk reprezentować Wenezuela przed latem OAS.

Przewodniczący 51. sesji Walnego Zgromadzenia OAS i konsultant GwatemalaOn, Pedro Brolo, zauważył, że na prośbę wymienionych krajów sporządzono notatkę.

ten Organizacja Państw Amerykańskich Uznaje od 2019 r. za przedstawiciela Wenezueli w Wenezuelskim Zgromadzeniu Narodowym pod przewodnictwem lidera opozycji Juan Guaidó, po systemie Nicolas Maduro Oficjalnego wyjścia z podmiotu dokona w 2017 roku..

odwiedzać: Kubański minister oskarża USA i Facebooka o zorganizowanie protestów 15 listopada

Z kolei wiceminister ds. wielostronnych B KolumbiaCarmelina Londono wyraziła na Walnym Zgromadzeniu swoje „zatroskanie” o „demokratyczną zmianę reżimu” w: Wenezuela oraz „pogorszenie” jego instytucji „gospodarczych” i „humanitarnych”.

Londoño wezwał do „dochodzenia w sprawie zbrodni przeciwko ludzkości” oraz „natychmiastowego i bezwarunkowego uwolnienia wszystkich”. polityczni więźniowie” zatrudnienie WenezuelaOprócz „przeprowadzania wolnych, uczciwych i przejrzystych wyborów prezydenckich pod rzetelnym międzynarodowym nadzorem”.

Do piątku delegaci z 34 krajów wezmą udział w obradach głównego gremium OAS, który znajdzie się w porządku obrad spornych wyborów, które odbyły się w ostatnią niedzielę w Nikaragua, Ten pandemia z COVID-19 i szczepionka.

Z informacjami z EFE.

READ  Aktualizacje protokołu monitorowania pod kątem wykrywania wariantów - El Financiero