18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Medycyna prawna w Kolumbii wskazuje, że pseudonim Ivan Mordesco nie znajduje się wśród ciał zidentyfikowanych po operacji wojskowej |  międzynarodowy |  Aktualności

Medycyna prawna w Kolumbii wskazuje, że pseudonim Ivan Mordesco nie znajduje się wśród ciał zidentyfikowanych po operacji wojskowej | międzynarodowy | Aktualności

Ciało przywódcy partyzantki Nestora Gregorio Vera Fernandeza, zwanego „Ivanem Mordesco”, który rząd potwierdził, że zmarł w ubiegły weekend, nie znajduje się wśród tych zidentyfikowanych przez Organizację Medycyny Prawnej po operacji wojskowej przeprowadzonej w kolumbijskiej prowincji Caqueta (południe).

National Institute of Forensic Medicine and Forensic Sciences poinformował w piątek, że po tej operacji przeprowadzonej 9 lipca otrzymał dziewięć ciał, z których zidentyfikowano siedem, w tym dwie nieletnie kobiety i nie ma lidera uciekinierów. w południowej Kolumbii.

W ubiegłą niedzielę wojsko poinformowało, że dziesięciu partyzantów z FARC zginęło we wspólnej operacji sił wojskowych i policyjnych na wiejskim obszarze San Vicente del Caguán (Caquita), a dziś minister obrony Diego Molano potwierdził, że pseudonim „Ivan „Upadł Mordisco” w tej pracy.

W piątek Molano potwierdził zabójstwo „Iwana Mordesco” podczas operacji, podkreślając, że jest to „śmiertelny cios dla dysydentów” FARC.

„Ta operacja, która pozwala na neutralizację dziewięciu osób z tego pierwszego frontu uciekinierów FARC i neutralizację pseudonimu „Ivan Mordesco”, pozwala również zauważyć, że jest to operacja, w której ostatni wielki przywódca FARC upada” – powiedział minister Molano na konferencji prasowej. W Bogocie: „.

Na tej samej konferencji prasowej dyrektor policji, generał Jorge Luis Vargas, zauważył, że „z powodu warunków pogodowych podjęto próby przetransportowania kilku ciał” i że „dwa ciała nie zostały zidentyfikowane”.

Ciało mogło zostać zdezintegrowane lub zabrane. To są dwie hipotezy, które mamy” – przyznał generał Vargas.

20 lat temu

Według centrum śledczego ds. przestępczości zorganizowanej InSight Crime, pseudonim „Iván Mordisco” był „jednym z głównych aktorów przestępczych w południowej Kolumbii”.

Jego autorytet leży w „kierownictwie dezercji Frontu 1, który jest obecny w Guaviare, Vaupés i Vichada i ma około 400 członków”, zauważa think tank.

Przestępcza działalność „Ivána Mordisco” rozpoczęła się około 20 lat temu, kiedy dołączył do zdemobilizowanego FARC, gdzie zaczynał jako strzelec na niskim szczeblu, ale później wyspecjalizował się jako snajper, a później został ekspertem od materiałów wybuchowych.

READ  Ruszają zapisy na Dzień Zdrowia i Dobrego Samopoczucia, który odbędzie się 3 października w El Beatriz Madrid! ::

Do 2012 roku był już dowódcą Frontu 1 i nadal wykonywał rozkazy dowodzenia FARC, chociaż jego krytyka rozmów pokojowych między rebeliantami a rządem Kolumbii na Kubie narastała z czasem.

Siły kolumbijskie zabijają Ivana Mordesco, głównego przywódcę uciekinierów z FARC

Domniemany przywódca partyzantów zabity w 2015 roku został schwytany przez wojsko w mieście Miraflores (Guaviare), ale później odzyskał wolność w niejasnym epizodzie.

Później jego spory z przywódcami FARC nasiliły się i nie zaakceptował porozumienia pokojowego, po czym listownie doniósł, że nie odda broni, opisując wszystkich „gangsterów, bojowników, milicję i milicjantów”, którzy to zrobili. nie zgadzają się na proces pokojowy „zjednoczyć swoje siły” i „kontynuować walkę rebeliantów.

Dzięki tym wypowiedziom Ivan Mordesko stał się nie tylko pierwszym przywódcą dysydentów, ale także jednym z najniebezpieczniejszych dysydentów na południu kraju.

W ostatnich miesiącach kilku przywódców FARC, w tym „Jesus Santrich”, „Paisa”, „Romaina” i „Gentil Duarte”, zginęło w starciach z bojownikami ELN lub wśród uciekinierów w regionie. Granica Wenezueli z Kolumbią, według rządu prezydenta Ivana Duque. (SIEMA)