23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Medycyna: błąd jako szkoła

Na całym świecie robaki powinny działać jako szkoła. Nie jest. ten bierni politycy I skorumpowany Są najlepszym przykładem. Obiecują i obiecują i nie tylko coś, wszystko jest gorsze. Stare przysłowie (prawda) dobrze to wyjaśnia: „Człowiek jest jedynym zwierzęciem, które dwukrotnie potyka się o ten sam kamień”. Istnieje wiele zawodów, których wady oznaczają śmierć, obrażenia lub… straty ekonomiczne prawda. Źle zbudowane budynki, złodzieje polityczni, którzy kradną pieniądze na dobra socjalne, źle zaplanowane drogi i samoloty z awarie mechanicznei biedne rodziny na obszarach podatnych na osuwiska. Na szczęście tego typu błędy nie zdarzają się zbyt często. Natomiast błędy są powszechne w medycynie. Zabijają życie, powodują niepełnosprawność i wydłużają pobyt w szpitalu. ten brak doświadczenia Jest głównym źródłem błędów. Powinno być do uniknięcia.

Jednym z pomysłów jest zainstalowanie motywu Errar en Medicina z pierwszego roku, który można powtórzyć mój wybór. Ponieważ medycyna wymaga, aby była zawsze na czasie, co oznacza, że ​​coraz więcej nowych leków, nowych urządzeń i procedur skomplikowany, możliwość błędu lub niewłaściwego zachowania wiąże się z eksplozją i/lub niewłaściwym wykorzystaniem wiedzy. Brak doświadczenia jest często źródłem błędów.

Przeglądanie i rozumienie błędów krytycznych to świetna szkoła. Chociaż istnieją artykuły medyczne na temat zaniedbań, nadużyć i błędów, a nawet sesje szpitalne, badanie błędów krytycznych bezpośrednio, z pacjentem w szpitalu lub podczas konsultacji, byłoby idealnym rozwiązaniem i stanowiło część tematu. błąd medycyny. Lekarzom trudno otwarcie dyskutować o błędach kolegów, czy to dlatego, że symbioza (niezrozumiany), z powodu niemożności rozpoznania błędu lub niestety, ponieważ nie ma systemu, który by to zrobił.

Błąd nigdy nie będzie nauką, ale musi być szkołą. Uczenie się na własnych błędach wymaga uczciwości. Uczenie się na błędach innych i na własnych błędach jest rodzajem Edukacja Zwłaszcza jeśli osoba, która popełniła błąd, ułatwia dialog i Odpowiedź. W każdym zawodzie konieczne jest krytyczne nastawienie do siebie i współpracowników. Niestety, jeśli chodzi o błędy, rozmowy między lekarzami nie idą tak, jak powinny. Chroń swojego kuzyna w kwestiach etycznych. Nie zgłaszając błędów, lekarze słabo chronią swoich kolegów i wierzą, że to samo stanie się w przyszłości, jeśli to oni popełniają błędy. Mówiąc o błędach, etyka wobec pacjenta powinna przeważać nad relacjami z rówieśnikami. Raczej niegrzecznie jest pisać: „compadrazgos” i długi wśród lekarzy – „wysyłasz mi chorego”, „wysyłam cię chorego” – „złota” zasada.

READ  Doceniają pracę i solidarność lekarzy

Programy medyczne prawie nie zawierają materiałów etycznych. Częścią tego tematu może być dopuszczenie i zachęcanie do krytyki ze strony pacjentów. Celem nie będzie, jak to ma miejsce w Zjednoczone państwoPrześladuje lekarzy i wystawia ich na kontakt z prawnikami. Celem jest usłyszeć: Słuchaj i rozmawiaj Buduje.

Niezbędne dawki samokrytyki należy wstrzykiwać od początku badań. Z biegiem czasu, ze względu na niepowstrzymany rozwój technologiczny, etyka musi pojawiać się we wszystkich planach nauczania, od początku do szkoły średniej. Karl PopperWielki brytyjski filozof twierdził, że wiedza rozwija się dalej, lub inaczej, przez przyznanie się do błędów.

Błąd i potwierdzenie umożliwiają naukę. Jak kiedyś pisałem o hipotetycznej „szkoły bólu”, mądrze byłoby wyobrazić sobie od podstawówki”zła szkołaNasz gatunek jest uparty, nie ma upartych genów, nie, ale nie ma wystarczających sił, aby od dzieciństwa tworzyć sposoby omawiania korzyści płynących z błędów, gdy są one akceptowane.

Lekarz i pisarz