24 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Matteo Maldonado powraca na polio

Znakomity występ Matteo Maldonado z San Juan na Mistrzostwach Świata klasy Fixed Laser w Nerkach, w Polsce, zajął w ten czwartek drugie miejsce w Silver Navy w regatach, zwycięzcą za Francuzem Thomasem Flaschenem i Silver Navy. Kolejny Francuz Arthur Feldier był trzeci, Turek Ujgur Kisilkaya był czwarty, a miejscowy Tomas Misiac był piąty.

Dzisiaj jest czwartek, dzień zaczął się komplikować pod względem pogody, ale potem dzień się poprawił. Jednak pod koniec pierwszych regat silne wiatry uniemożliwiły rozegranie drugich i organizacja postanowiła odwołać ten piątek, ostatni dzień tych Mistrzostw Świata U21 na Bałtyku, i możliwość ich przywrócenia.

„Dzień był długi, zrobiliśmy tylko jedne regaty. Zajęliśmy drugie miejsce, więc byłem bardzo szczęśliwy, jest tyle walki, wczoraj się zemściłem” – powiedział Matteo, który był bohaterem niepogody na zakończenie dzisiejszego show. „Kiedy poszliśmy nad wodę, padało i było zimno. Pogoda może jutro być taka sama, ale chcą zachować trzy rekordy, jeden dziś i dwa dziś rano ”- potwierdził człowiek z San Juan, dodając, że ostatniego dnia zagra jutro, w piątek, może mieć trzy rekordy.

Z 69 członków Srebrnej Marynarki Matteo zajął 26. miejsce i jeśli jutro powtórzy dzisiejszy występ, będzie starał się poprawić swoją ostateczną pozycję. Francuz Thomas Flachchan jest prowadzony przez hiszpański bar Ramis Palaguer, a na trzecim miejscu przez Szwajcara Nicka Seldnera.

Matteo jest najlepszym Amerykaninem w generalnym rankingu Srebrnej Marynarki Wojennej, zajmując 26., 37. miejsce nad North American David Grace, 39. w Gwatemali, Matthias Rosenberg 39., Dale Whitmore z Kanady, 40., Antonio Plata z Louis Columbia i Austin w USA Atherton jest również na 62. miejscu. 25 żeglarzy wyprzedzających w klasyfikacji generalnej San Juan to Europejczycy.