18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Matka zamordowanego studenta medycyny otrzymuje dyplom lekarza od syna – El Sol de Puebla

Po roku i sześciu miesiącach Zginęło trzech studentów medycyny i kierowca Ubera w gminie HugotzingoMatka jednego z zamordowanych młodzieńców mogła zobaczyć spełnienie marzenia syna, bo na przyjęciu, które urządziła BUAP, otrzymał tytuł chirurga i położnej w imieniu Francisco Javier, który pochodził ze stanu Veracruz On miał 22 lata. Choć gość stwierdził, że jest bardzo zadowolona, ​​wyraziła również rozczarowanie, że do tej pory procedury prawne nie posuwały się naprzód i nadal nie ma wyroku w sprawie winnych przestępstwa. wieloatomowy.

Przez telefon, pani. Krystyna, współdzielone z Słońce Puebla, co miało miejsce 11 sierpnia, dwa dni po tym, jak „Javi” skończył kolejny rok życia, kiedy był Autonomiczny Uniwersytet PueblaW trakcie ceremonii podarował jej i jej rodzinie kwalifikacja Nie zarejestrowany, ale ma takie same cechy jak każdy inny, Pamięci jego syna, który nie został zamordowany 23 lutego 2020 r., w tym roku ukończył szkołę medyczną BUAP.

Profesorowie i przedstawiciele Fundacji podzielili się kilkoma słowami i powiedzieli, że Javiera wciąż czule wspominają.

„Znamy ich ból, dzielimy się ich bólem. Wszyscy jesteśmy studentami. Dziś znowu pamiętamy z tobą naszego studenta, rozumiemy trudny moment, który to również reprezentuje, ale teraz wiemy, że nosisz to na papierze, w swoim sercu, tak jak my go nosimy, z sercem na wyciągnięcie ręki dajemy im Ten przydomek ”, było przesłaniem, które nauczyciel Javiera skierował do ojca młodzieńca.

Jednak sympatię i sympatię do młodego człowieka, który uwielbiał tańczyć i wykonywał wiele altruistycznych zadań, okazywali nie tylko naukowcy, ale także przyjaciele i koledzy ze studiów, którzy postanowili zrobić sobie zdjęcie z tytułem i zdjęciem Javiera, jako świętować z bliskimi to osiągnięcie, za które Javier opuścił swój dom w Veracruz i wyemigrował do Puebla.

Mimo tego ważnego i emocjonalnego momentu matka młodzieńca z Veracruz niestety zwróciła uwagę na fakt, że proces prawny nie posuwa się do przodu, jest on nadal przetrzymywany, a wszystko pod pretekstem kryzysu zdrowotnego wywołanego przez Covid19.

READ  Obserwuj i decyduj, który pojemnik zostanie napełniony jako pierwszy i przekonaj się, jaki jesteś sprytny | test wizualny | Meksyk

„Mój syn, bez względu na to, gdzie był, był w stanie przekazać mu swój tytuł i ani władze ze swoją słabością, ani zabójcy z ich kulami nie byli w stanie przeszkodzić mu w uzyskaniu tytułu. kwalifikacja. Ta pandemia bardzo dobrze poszła rządowi i wszystkim na świecie ProkuraturaOskarżyła matkę Javiera.

Jednak 25-letnia rodzina Antonio, która pochodzi z KolumbiaRazem z trzecią ofiarą Jimena22-latek zgodził się zwrócić uwagę, że w tej chwili nie został poinformowany o postępach w sprawie, dlatego poprosi o przesłuchanie prokuratora generalnego prowadzącego sprawę.

23 lutego 2020 r. Jimena, 22 lata; Antonio, lat 25 i Francisco Javier, lat 22, zginęli wraz z kierowcą Ubera w miejscu znanym jako Los Tanques, w społeczności Santa Ana Zalmimololco, po udziale w karnawale Huejotzingo w stanie Puebla.

Dzień później, 24 lutego, dwóch mężczyzn i kobietę zidentyfikowano jako Pablo de Jesus N, 46; Angel N (23 lata) i Leste N (22 lata) zostali aresztowani i powiązani z postępowaniem dotyczącym morderstwa z premedytacją i rabunku kwalifikowanego.

Zgodnie z tym, co wówczas wyrażali krewni młodych studentów BUAP I UPAEP, Ten Skradziona jednostka Uber To właśnie doprowadziło do śmierci trzech mężczyzn i kobiety od czasu kradzieży Kapelusz Ximena A rzekoma dyskusja, jaką młoda Kolumbijka prowadziła z Lysette (zatrzymaną), jak początkowo podała prokuratura w Puebla, została całkowicie odrzucona.

Filip N, znany również jako „lizak”, który został określony przez władze jako przywódca gangu przestępczego, który popełnił wielokrotne morderstwa w regionie Huejotzingo, a następnie został usunięty ze sprawy przez gubernatora Puebla, został aresztowany 24 listopada 2020 r., ale i Ucieczka z Cerezo 6 czerwca 2021 został ponownie aresztowany w Martínez de la Torre, Veracruz, 17 czerwca, a następnie przeniesiony do Puebla, ale już nie w więzieniu San Miguel, ale w więzieniu o średnim stopniu rygoru w Tepexi de Rodríguez.

READ  Dlaczego mężczyźni żyją mniej | Zdrowie i dobra kondycja