25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Masywna eksplozja gwiazd będzie widoczna z Ziemi w 2024 roku |  Co powinieneś wiedzieć

Masywna eksplozja gwiazd będzie widoczna z Ziemi w 2024 roku | Co powinieneś wiedzieć

Nieco ponad trzy miesiące po rozpoczęciu 2024 Byłem już świadkiem wyjątkowego zjawiska astronomicznego, po tym jak zaobserwowano je w części Meksyku a Całkowite zaćmienie słońca Taka sytuacja nie powtórzy się wcześniej niż w tym roku 2052.

Jednak najbardziej ekscytujący moment w roku miał miejsce w kosmosie i nie był jeszcze widziany z Ziemi doniczka Ostrzeże Cię, że w tym roku będziesz mógł oglądać Wybuch nowej kosmicznejRównież Eksplozja gwiazdy.

Zdjęcie: NASA

Według oświadczenia amerykańskiej Agencji Kosmicznej ma ona określić położenie układu gwiezdnego Trzy tysiące lat świetlnych od Ziemi On jest Widoczne gołym okiemw tym, co mogłoby być Niepowtarzalna szansaUważa się, że eksplozja nowej jest zjawiskiem, które tylko występuje Co 80 lat Mniej więcej ostatnia odnotowana okazja 1946.

Korona polarna TRównież T-CRP, System o którym mowa i oczekuje się, że zjawisko to będzie się powtarzać co miesiąc luty i wrzesień 2024 r. Choć dokładna data wystąpienia zjawiska nie jest jeszcze znana, NASA szacuje, że nastąpi ono nie później niż w dziewiątym miesiącu roku i potwierdza, że ​​będzie kontynuować raportowanie o zjawisku w miarę zbliżania się daty jego wystąpienia.

Według NASA układ gwiazd ma zazwyczaj jasność +10, Za ciemno, żeby zobaczyć Na pierwszy rzut oka wskoczysz Rozmiar +2 Podczas wydarzeniaWięc Bez konieczności stosowania specjalistycznego sprzętu Można ją zobaczyć z jasnością podobną do Gwiazdy Polarnej.

Gdy już dotrzesz do swojego Maksymalna jasnośćbędzie widoczny na całym świecie podczas Kilka dniZanim znów zniknie, być może na kolejne 80 lat.

Ta powracająca nowa jest Tylko jeden z pięciu w naszej galaktyce. Jest to spowodowane T. Crump że to System binarny z Biały karzeł I jeden czerwony olbrzymOznacza to, że gwiazdy znajdują się na tyle blisko, że gdy czerwony olbrzym traci stabilność z powodu wysokiej temperatury i ciśnienia i zaczyna wyrzucać swoje zewnętrzne warstwy, biały karzeł gromadzi tę materię na swojej powierzchni.

READ  Medycyna celowa i skoncentrowana na pacjencie - sztuka i kultura

Cienka atmosfera białego karła w końcu nagrzewa się na tyle, że powoduje: Szybka reakcja termojądrowaKtóra wytwarza nową, którą widzimy z Ziemi.