5 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Master Chef gotuje po polsku Ogati

Burmistrz Izaro Elorza, szef kuchni Palo Irado i jury rozmawiają z uczestnikami. / Marion

Ostatni etap słynnego pokazu talentów gastronomicznych w słoneczny dzień wypełnił plac smakami, aparatami, piecami i przyborami kuchennymi.

Marion Gonzalez

Jeśli istnieje jeden kulinarny program telewizyjny, który przemawia do wszystkich grup wiekowych, jest to MasterChef. Od czasu pierwszego pojawienia się w brytyjskiej BBC w 2005 roku został zaadaptowany w ponad 52 krajach. Nie wymaga wprowadzenia, więc to nie jest bar, chociaż ci, którzy śledzili opinie na temat nagrania polskiego talent show wczoraj na Plaza de Osati, zrozumieją. Gotowanie jest językiem uniwersalnym, a wyrażanie radości, złości czy zaskoczenia nie wymaga tłumaczenia, zapachu ani wzroku.

Ale jak Master Chef Polska rejestruje się w Ostati? Cóż, nawet jeśli nie jest zbyt elegancki, to gratuluję produktu do karmelu. „To piękne miasto, plac jest spektakularny, bardzo otwarty i dostępny, a charakter Rady Miejskiej jest absolutny. Praca w ten sposób to przyjemność” – wyjaśniali.

Do ostatniego etapu dziesiątej edycji wybrano Turcję, ale strzelanina została przełożona z powodu problemu Kovit-19.

Dlaczego nie wybrać się do niezaprzeczalnego regionu gastronomicznego Kraju Basków? Nominowana przez jury była Magdalena Kessler, francuski szef kuchni Michael Moran oraz znana restauracja znana z kuchni baskijskiej. Ponadto Vittoria, Okadi i Donostia współprowadzą ostatnie odcinki reality show z Hollowem, które zawsze odbywają się poza granicami Polski. Są również wymienione w sześciu restauracjach Gipuzkoan: Alameda y la Cofradía de Pescadores (Hondarribia), Kokotxa (Donostia), Elkano (Getaria), Xixario (Orio) i Roxario (Astigarraga).

Wraz z Moranem i Kesslerem, burmistrz Izaro Elorza i argentyński szef kuchni Paulo Irado byli na nagraniu w Onatiara, gdzie obsługiwał w trzech restauracjach w Donostii (Amalia, z gwiazdką Michelin) oraz sędziował Masterchef Greece w Londynie i Hongkongu.

READ  TM Group rozwija się w całej Europie: Przedstawiciele w Szwecji, Polsce, Belgii i Niemczech

Cała czwórka była odpowiedzialna za powitanie zawodników i ocenę ostatecznego smaku. Menu, w którym muszą ugotować przystawkę z kokosem; Najpierw posiekaj; Po drugie deser z rybą małpą i jabłkami. Do czasu emisji programu w sieci TVN tajemnicą będzie, czy menu przypadło do gustu gościom. Spotkanie z najwyższą publicznością, podczas którego burmistrz mówi o bogatym dziedzictwie artystycznym, przyrodniczym i kulturowym Onattiego oraz znaczeniu gastronomii w wyjątkowości Basków.

Pozostało tylko czterech kandydatów, więc jutro zmierzą się z półfinałami w Palacio de Miramar w San Sebastian, aw sobotę zagrają dumnie w Hotelu Los Augustinos w Harrow.