2 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Masowe szczepienia, aby „przetrwać” kampanię grypową

Jezus Alonso.

w roku 2020 Dla mnie boleć Opuszczony z powodu utraty podziękowań Środki przeciwko Covid-19takie jak używanie masek, higiena rąk lub osobista odległość. Jednak w tym roku – i przy złagodzeniu powyższych środków – ostrzegają przed tym lekarze rodzinni „Jeśli mamy przetrwać tegoroczną kampanię przeciw grypie, potrzebujemy masowej kampanii szczepień”.

Szczepienie przeciwko grypie z podstawowej opieki zdrowotnej.

Celem obecnej kampanii szczepień przeciwko grypie we Wspólnocie Madrytu jest osiągnięcie 75% pokrycia w przypadku osób powyżej 60 roku życia oraz pracowników służby zdrowia i opieki społecznejNatomiast w przypadku kobiet w ciąży i osób wrażliwych wskaźnik ten wynosi 60 proc. ponieważ, Jezus Alonso FernandezLekarz rodzinny w CS Valdebernardo i starszy wiceprezes SEMG w Madrycie uważa, że ​​ważne jest, aby lekarze wykorzystali każdą chwilę konsultacji w celu promowania szczepionki przeciwko grypie wśród pacjentów.

Tak wyraził się podczas swojego przemówienia w: Trzeci Madrycki Kongres Hiszpańskiego Towarzystwa Lekarzy Rodzinnych i Lekarzy Rodzinnych, gdzie wymienił sześć kluczy, w których nie było grypy w 2020 roku:

  1. Akcje aktywowane podczas pandemii

  2. Zakaźne wyspecjalizowane przemieszczenie

  3. izolacja od dzieci

  4. chinwizja

  5. szczepionka przeciw grypie

  6. Mniej diagnozy grypy

Jak się okazało Pracownicy służby zdrowia, ogólnie rzecz biorąc, „karmimy za mało”. W roku poprzedzającym epidemię 41,8 na historię madryckich lekarzy było zaszczepionych przeciwko grypie. „Na szczęście w zeszłym roku osiągnęliśmy 73,9 proc., czyli 76,7 proc. więcej”. Więc zrozum, że zaszczepienie się jest „obowiązek moralny”Nie tylko po to, aby chronić siebie lub swoje środowisko, ale także chronić pacjentów otrzymujących opiekę.

Jezus Alonso podczas prelekcji „Co nowego w grypie?”


Kampanie uświadamiające grypę

Innym uderzającym aspektem, jego zdaniem, jest: Intensywne kampanie medialne które zostały przeprowadzone w ostatnich miesiącach zarówno przez władze ds. zdrowia, jak i media na rzecz szczepień przeciwko grypie. Ponadto, zauważył, „epidemia dołączyła do nas wraz z początkiem pandemii grypy”. „Myślał, że system opieki zdrowotnej się przepełni, ale tak się nie stało. Zwrócił uwagę na znaczenie takich kampanii medialnych w podnoszeniu świadomości.

Wreszcie Alonso ostrzegł, jak to ma miejsce w niektórych krajach, takich jak Stany Zjednoczone, o pewnym ożywieniu w epidemia grypy W tym sensie zwrócił uwagę na niektóre problemy, które może generować: „To nie tylko gorączka i bóle mięśni, ale może powodować problemy z płucami, takie jak zapalenie płuc lub prowadzić do pneumokoków, co z kolei powoduje ryzyko sercowo-naczyniowe”.

Chociaż może zawierać oświadczenia, oświadczenia lub notatki z placówek służby zdrowia lub specjalistów, informacje w pismach medycznych są redagowane i przygotowywane przez dziennikarzy. Zalecamy konsultację z czytelnikiem we wszelkich kwestiach związanych ze zdrowiem z pracownikiem służby zdrowia.

READ  Kobiety stanowią większość studentów Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Zootechniki - Komentarz