3 lipca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Masakra w Teksasie | „Był najsłodszym chłopcem, jakiego znałem”: Kim są ofiary strzelaniny?

 • Redakcja
 • BBC News World

Źródło obrazu, Media społecznościowe

podpis,

Niektóre z dzieci, które zginęły w masakrze w Uvald School. Zdjęcia opublikowane przez krewnych w sieciach społecznościowych.

Byli w tej samej klasie, kiedy 18-latek włamał się i zaczął do nich strzelać.

A 19 dzieci i nauczycieli zginęło w najbardziej śmiertelnej strzelaninie w amerykańskiej szkole podstawowej od czasu masakry w Sandy Hook w Connecticut dziesięć lat temu.

Rodzina straciła dwie dziewczynki. lubMłoda dziewczyna została zastrzelona, ​​gdy próbowała zadzwonić pod numer 911.

Policja zidentyfikowała napastnika jako Salvador Ramosktóry zginął na miejscu zbrodni. Pół godziny przed realizacją swojego planu młody człowiek zamieścił na Facebooku, że zamierza zastrzelić swoją babcię, a potem pójść do szkoły.

To właśnie szkoła podstawowa Robba w Ovaldi w Teksasie stała się we wtorek sceną jednego z najgorszych koszmarów, jakie rodzina mogła sobie wyobrazić.

„Najsłodszy chłopak, jakiego kiedykolwiek spotkałem”

Niektórzy rodzice byli w Robb Elementary School na kilka godzin przed strzelaniną, z dumą obserwując, jak ich dzieci otrzymują świadectwa uznania podczas ceremonii wręczenia nagród.

Źródło obrazu, Facebook

podpis,

Jedną z ofiar była 8-letnia Aziya Garcia.

Kilka godzin później zostali zmuszeni do powrotu w nadziei odnalezienia dzieci wśród ocalałych.

Amiri Joe Garza Była jedną z pierwszych dziewczyn, które zostały potwierdzone jako martwe. Właśnie obchodził swoje dziesiąte urodziny zaledwie dwa tygodnie temu. Jego babcia, Berlinda Irene Areola, powiedziała amerykańskiej gazecie The Daily Beast, że został postrzelony podczas próby wezwania służb ratunkowych.

Dodał, że Amiri jest „bardzo otwarta” i „nauczyciele bardzo ją lubią”.

W międzyczasie członek rodziny napisał na Facebooku: „Proszę, nie bierz ani chwili za pewnik. Przytul swoją rodzinę. Powiedz im, że ich kochasz”.

„Był kochającym dziesięcioletnim chłopcem, który cieszył się życiem” – powiedział.

„Był bardzo szczęśliwy, uwielbiał tańczyć z braćmi, z matką. To wpłynęło na nas wszystkich”.

Aziya Garcia Jego dziadek, Manny Renfrew, powiedział, że w wieku ośmiu lat był „najsłodszym dzieciakiem, jakiego kiedykolwiek spotkałem”.

Renfrew przypomniał sobie, jak ostatni raz widział swojego wnuka podczas przerw w szkole, kiedy grali razem w piłkę nożną.

„Był szybkim dzieciakiem, który bardzo dobrze łapał piłkę” – powiedział jego dziadek. „Było kilka sztuk, które chciałbym zrobić, aby zapamiętał i zagrał je tak jak my”.

’najgorszy koszmar’

Ewa MeirellesW wieku 44 lat jest pierwszym punktem orientacyjnym, którego śmierć została potwierdzona. Z wykształcenia dwujęzyczna i specjalna edukacja, od 17 lat uczy czwartoklasistów w okręgu szkolnym Ovaldi.

W krótkiej biografii zamieszczonej na stronie internetowej okręgu szkolnego opisał swoją miłość do biegania i pieszych wędrówek. Zauważyła również, że ma „wyrozumiałą, zabawną i kochającą rodzinę”, składającą się z męża, córki i „trzech futrzanych przyjaciół” (psy).

Według amerykańskich mediów Ruben Ruiz, mąż Meirelles, policjanta z tego samego okręgu szkolnego, przeprowadził udawaną strzelaninę w liceum Ovaldi. Zaledwie dwa miesiące temu.

Jego ciotka Lydia Martinez Delgado wyraziła swój ból w wiadomości zamieszczonej na Facebooku. Powiedziała, że ​​była „oburzona, że ​​te strzelaniny trwają dalej”. Jego kuzynka, Christina Arizmendi-Meireles, opisała to wydarzenie jako „coś niewyobrażalnego… najgorszy koszmar”.

Tymczasem załamany ojciec złożył hołd Meirelles na Twitterze.

Drugi nauczyciel zginął w ataku Irma Garcia, 46, który od 23 lat uczy w Szkole Podstawowej Robb. Została nominowana do nagrody Nauczyciela Roku w swoim okręgu szkolnym w 2019 roku. Ona i Meirelles pracują razem od pięciu lat.

Źródło obrazu, UCISD

podpis,

Widziano, jak nauczycielka Irma Garcia chroni swoich uczniów, gdy napastnik otworzył ogień.

Jego syn powiedział, że jeden z jego kolegów z organów ścigania był na miejscu zdarzenia Widział, jak jego matka chroni On onastudenci q NBC poinformowało, że bandyta otworzył ogień.

Inny członek rodziny, jej siostrzeniec John, napisał w mediach społecznościowych: „Moja ciocia nie wyszła, poświęciła się, by chronić dzieci w swojej klasie”.

„IRMA GARCIA to jej imię i zmarła jako bohaterka. Była kochana przez wielu i będzie jej bardzo tęsknić”.

Tożsamości innych ofiar Były komunikowane przez rodzinę i przyjaciół na portalach społecznościowych. Oficjalna lista nie została jeszcze opublikowana.

 • Jego wuj Christopher Salazar potwierdził śmierć Jose Floresa.

Źródło obrazu, Facebook/Christopher Salazar

podpis,

Jose Flores, 10 lat.

 • siostra Tess Marie Matta Opublikuj go na Twitterze. „Mój piękny aniele, jesteś taki kochany”.
 • ciotka ze strony ojca Rogelio Torres, 10, powiedział: „Jesteśmy złamani i złamani”. „Był bardzo mądrą, pracowitą i pomocną osobą”

Źródło obrazu, Facebook

podpis,

Rogelio Torres

 • rodzina i przyjaciele Aleksandria „Lexi” Rubio Podzielili się swoją udręką na portalach społecznościowych z powodu śmierci dziewczyny.
 • ojciec Eli Garcia Powiedział, że jego 10-letnia córka była „lalką i najszczęśliwszą z nich wszystkich”.

Źródło obrazu, Facebook

podpis,

Eliego Garcii.

 • Eliasz Cruz Jest kolejną ofiarą. Jej dziadek powiedział ABC, że jego wnuczka jest „piękną dziewczyną z dużą ilością energii”.

Źródło obrazu, Facebook

podpis,

Eliasz Cruz

 • kuzyn Naveh Bravo Podziękował wszystkim za modlitwy. „Znaleziono Nafi’na. Leci z aniołami”.

Źródło obrazu, Facebook

podpis,

Brawo

 • Annabel Rodriguez Zmarł ze swoim kuzynem Jackiem Cazaresem. Dziewczyny były przyjaciółkami i koleżankami z klasy.

Źródło obrazu, Facebook

podpis,

Annabel Rodriguez.

Źródło obrazu, Facebook

podpis,

Jace Lovanos

 • krewni Aleksandria Aniyah „Lexi” Rubio Potwierdzili jego śmierć w mediach społecznościowych. Jej kuzyn opisał ją jako „świecące światło w życiu każdego”.
 • Gelah Nicole Silgero, 11-latek, wraz ze swoją kuzynką Jaycee Loivanos. Jego matka napisała w poście na Facebooku, że jest smutna. – Leć wysoko, dziewczyno.

Źródło obrazu, Facebook

podpis,

Gelah Nicole Silgero

 • siostra McKenna Lee Elrod „Moja młodsza siostra w końcu znalazła ją w klasie” – napisał na Twitterze. „Proszę o przytulenie swoich bliskich”

Źródło obrazu, Facebook

podpis,

McKenna Lee Elrod, 10 lat.

 • kuzyn Potężny Rodriguez Powiedział, że dziewczynka była „pięknym aniołem”, a członek rodziny, Raquel Silva, powiedziała, że ​​była „uroczą małą dziewczynką”.

Źródło obrazu, Facebook

podpis,

Potężny Rodriguez

 • Jackie Cazares Zmarł wraz ze swoją kuzynką Annabel Rodriguez. Byłem w czwartej klasie. Złożył pierwszą komunię dwa tygodnie temu.

Źródło obrazu, Facebook

podpis,

Jackie Cazares

 • ojciec Alicia Ramirez Desperacko szukała córki, zanim została powiadomiona o jej śmierci.

Źródło obrazu, Facebook

podpis,

Alicia Ramirez.

Zapamietaj to Możesz otrzymywać powiadomienia z BBC World. Pobierz i aktywuj nową wersję naszej aplikacji, aby nie przegapić naszych najlepszych treści.