28 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Mars: inteligentny helikopter NASA odkrywa „inny świat” pozostałości po lądowaniu łazika wytrwałości

Badanie lotnicze odcinka Mars Przeprowadzone przez pomysłowość helikoptera Pojemnik Zdjęcia z „Innego Świata” ujawniają stożkowate wzmocnienia chroniące łazik-robot podczas jego tlącego się opadania w kierunku powierzchni Marsa 18 lutego 2021 roku.

Wsiadanie, wysiadanie i lądowanie na Marsie jest wyzwaniem dla każdej misji, ponieważ łaziki wytrzymują intensywne siły grawitacyjne, wysokie temperatury i zmiany ciśnienia, gdy wchodzą w atmosferę Marsa z prędkością 12 500 mil (20 000 kilometrów) na godzinę.

Chociaż łazik wytrwałości NASA miała najlepiej udokumentowane lądowanie na Marsie w historii, z kamerami pokazującymi wszystko, od nadmuchiwania spadochronu do lądowania. Pojazd wykonał również zdjęcia pozostałości spadochronu i dopalacza, a naukowcy twierdzą, że nowe zdjęcia z helikoptera dostarczają więcej szczegółów i „innego punktu widzenia”.

„Jeśli potwierdzi to, że nasze systemy działały tak, jak myślimy, że działały, a nawet dostarczyły zestawu danych informacji inżynieryjnych, których możemy użyć do zaplanowania powrotu próbki Marsa, byłoby to niesamowite. Jeśli nie, to wizualizacje są świetne i inspirujące .

„Zdecydowanie ma w sobie element science fiction. Wygląda jak coś z innego świata, prawda? Dr Clark z Jet Propulsion Laboratory NASA powiedział New York Times.

Zdjęcia lotnicze wzmacniacza i szczątków po uderzeniu w powierzchnię Marsa z prędkością 78 mil (126 kilometrów) na godzinę wskazują, że jego powłoka ochronna pozostała nienaruszona podczas ponownego wejścia sondy.

NASA zauważyła, że ​​„wiele z 80 linek zawieszenia o wysokiej wytrzymałości, łączących wzmacniacz ze spadochronem, jest widocznych i wygląda na nienaruszone”.

Podczas gdy na nowych zdjęciach widać tylko jedną trzecią baldachimunaukowcy NASA twierdzi, że spadochron nie wykazuje żadnych śladów uszkodzeń spowodowanych naddźwiękowym przepływem powietrza podczas napełniania.

Mówią, że zdjęcia uchwyciły kilka zaplanowanych lotów i precyzyjnych manewrów helikoptera, dodając, że „kilka tygodni analizy” byłoby potrzebne do ostatecznej oceny wraku.

„Aby uzyskać potrzebne ujęcia, Ingenuity wykonało wiele manewrów, ale byliśmy pewni, że w lotach 10, 12 i 13 będą trudne manewry. Główny pilot Ingenuity w JPL, Havevard Gripp, powiedział, że zespół naukowy lotu 2 w pobliżu Z pasma górskiego Sittah.

READ  WhatsApp | Jak umieścić swoje imię na biało | pusta nazwa | Aplikacje | Smartfony | Oszustwo 2022 | nd | nnni | gra sportowa

Naukowcy twierdzą, że ten nowy obszar działania śmigłowca w suchej delcie rzeki Krater Jezero na Marsie to dramatyczne odejście od „skromnego i stosunkowo płaskiego” terenu, nad którym śmigłowiec przelatywał od pierwszego lotu.

Na wysokości ponad 40 metrów nad dnem krateru, usianej poszarpanymi klifami, pochyłymi powierzchniami, wydatnymi głazami i wypełnionymi piaskiem kieszeniami, delta obiecuje być miejscem wielu odkryć geologicznych, być może nawet dowodów na mikroskopijne życie na Marsie miliardy lat temu” – powiedziała NASA.

Dane dostarczone przez helikopter pomogą zespołowi Perseverance ocenić potencjalne cele naukowe dla ich łazika do zbadania, a także zapewnią pomoc w planowaniu trasy.

NASA twierdzi, że kreatywność można wykorzystać do zobrazowania cech geologicznych daleko poza trwałym łazikiem.

Naukowcy twierdzą, że helikopter może być również przydatny do eksploracji lądowisk i miejsc na Marsie, gdzie próbki mogą być deponowane w ramach proponowanego przez NASA programu Mars Resampling Program.