20 września, 2024

Mariliti Paulino nie do zatrzymania: nowy rekord na Śląsku w Polsce i prowadzenie w Diamentowej Lidze

Śląsk, Polska, 26 sierpniao – Marielity Paulino kontynuowała swoją zwycięską passę na stokach, odzwierciedlając swój oszałamiający występ na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Tym razem Dominikanin zwyciężył w Diamentowej Lidze na Śląsku, ustanawiając nowy rekord imprezy z czasem 48,66 sekundy. W rezultacie Paulino potwierdził swoją niekwestionowaną pozycję lidera w klasyfikacji generalnej.

Drugie miejsce zajęła Salwa Eid Nasser z Bahrajnu z czasem 49,23 sekundy, a trzecie Polka Natalia Kazmarek z czasem 49,95 sekundy.

Warto zauważyć, że wszyscy trzej biegacze stanęli na podium na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 r., gdzie zdobyli odpowiednio złote, srebrne i brązowe medale.

„Dominikańska Gazela” zdominowała śląski wyścig, wyprzedzając czołowych zawodników, takich jak Irlandczyk Rashidad Adelic (50,00 s), Amerykanin Alexis Holmes (50,01), Norweg Henrik Jaeger (50,33) i holenderska League Claver (50,46). i Barbadoska Sada Williams (50,82).

Numer 1 na świecie Paulino prowadzi obecnie w tabeli Diamentowej Ligi z 40 punktami, za nim plasuje się Kazmarek z 34 punktami i Klaver z 23 punktami.

Sezon Diamentowej Ligi był udany dla Paulino, który bez problemu wygrał cztery poprzednie wyścigi. Pierwsze zwycięstwo odniósł 20 kwietnia w Xiamen w Chinach, pokonując Kazmarka i amerykańskiego Brytyjczyka Wilsona w 50,08 sekundy.

27 kwietnia w Suzhou w Chinach Paulino ponownie zwyciężył, tym razem w czasie 50,89 sekundy, pokonując Amerykanki Talithę Diggs i Sadę Williams. Następnie 15 czerwca na trzecim etapie w Oslo w Norwegii uzyskał czas 49,30 sekundy, ponownie pokonując Kazmarka i Holmesa.

7 lipca w Paryżu Paulino osiągnął swój najlepszy czas 49,20 sekundy, ponownie pokonując Kazmarka i Nassara.

Finał Diamentowej Ligi zaplanowano na 13 września w Brukseli w Belgii, gdzie Paulinho będzie chciał zostać mistrzem trzeci rok z rzędu. Dominikanka przez ostatnie dwa sezony była królową biegu na 400 metrów. Koronację zdobyła w 2022 i 2023 r., a swoim ostatnim zwycięstwem zwyciężyła w czasie 49,58 sekundy i została dwukrotną mistrzynią.