27 września, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Mahsa Amini | „Chciałem zobaczyć córkę, ale mi nie pozwolili”: Ojciec młodej kobiety, której śmierć w areszcie „policji moralności” wywołała falę protestów w Iranie

  • Redakcja
  • BBC News World

Źródło obrazu, Dzięki uprzejmości rodziny Mahsa Amini

wyjaśniono,

Mahsa Amini zmarła 16 września, trzy dni po tym, jak upadła w areszcie prowadzonym przez tak zwaną policję moralności.

Ojciec 22-letniej Mahsy Amini, której śmierć po aresztowaniu przez „policję moralną” wywołała falę protestów w całym Iranie, oskarżając władze o kłamstwa.

W wywiadzie dla BBC Persian Amjad Amini oświadczył, że nie wolno mu było zobaczyć raportu z autopsji swojej córki i zaprzeczył, jakoby miała wcześniejsze problemy zdrowotne wskazane przez władze irańskie.

Zauważył również, że naoczni świadkowie powiedzieli rodzinie, że młoda kobieta została pobita podczas pobytu w areszcie, czemu władze cały czas zaprzeczały.

Mahsa Amini, która przyszła odwiedzić swoją rodzinę, została aresztowana we wtorek 13 września przy wyjściu ze stacji metra w Teheranie przez irańską islamską policję religijną, która została oficjalnie wezwana. przewodnik słomy (Rozszerzenia periodyków). Oskarżyli ją o złamanie prawa nakazującego kobietom zakrywanie włosów chustką, a ręce i nogi luźnym ubraniem.