19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Magazyn Time usunie płatne treści ze swojej strony internetowej

Magazyn Time usunie płatne treści ze swojej strony internetowej

  • Szacuje się, że łączna pula cyfrowych abonentów gazet liczy blisko milion.

  • Strategia ta stała się popularna wraz z pandemią Covid-19.

  • W Hiszpanii wiodącymi płatnymi mediami subskrypcyjnymi są El País, El Mundo i La Vanguardia.

Cyfrowy świat stworzył nową gospodarkę na świecie, w której zarabiają nie tylko twórcy treści, influencerzy czy firmy, ale także tradycyjne media generują dochód ze swoich informacji. Niedawno magazyn Time poinformował, że usunie płatne treści ze swojej strony internetowej, aby powrócić do bezpłatnych informacji.

Obecna sytuacja wszystkich tworzących treści i informacje w sieciach społecznościowych spowodowała, że ​​branża medialna dokonała zmian w swoim modelu biznesowym, zwłaszcza w sposobie, w jaki odnoszą się do swoich czytelników.

Dlatego od czasu do czasu pojawiają się cyfrowe subskrypcje, które są uważane za jedną z głównych strategii monetyzacji i monetyzacji treści.

Jeśli chodzi o marketing, możemy określić, że cyfrowe subskrypcje są formą biznesu, która rozwinęła się w ostatnich latach, ponieważ ten rodzaj nie przypomina tradycyjnych, w których klient odwiedza sklep stacjonarny lub internetowy, aby kupić produkt lub usługę, a następnie zajmuje mi trochę czasu, aby kupić ponownie.

W branży medialnej zjawisko to zaobserwowano w większości krajów, a według danych z raportu Digital News Spain 2022 sporządzonego przez Uniwersytet Nawarry, 31 procent osób zdecydowało się na wspólną subskrypcję pakietu mediów drukowanych lub cyfrowych, co stanowi ośmiopunktowy wzrost.

W tym samym raporcie naukowcy z Wydziału Komunikacji Uniwersytetu Nawarry, na podstawie przeprowadzonej przez niego ankiety YouGov We współpracy z Instytutem Reutersa Uniwersytetu Oksfordzkiego ukazuje, jak zakończyła się era wolności dla największych światowych grup informacyjnych.

Magazyn Time rezygnuje z paywalla

W ramach nowej strategii magazynu Time zdecydowano się na usunięcie paywalla, aby niektóre treści były bezpłatne i otwarte.

Informację tę potwierdziły amerykańskie media, których CEO, Jessica Sibley, potwierdziła, że ​​od 1 czerwca usuną to ograniczenie, zmuszające użytkowników do płacenia abonamentu za dostęp do określonych treści.

READ  Kevin McCarthy, usunięty ze stanowiska spikera Izby Reprezentantów – DW – 03.10.2023

Informacja ta wpisuje się w obchody 100-lecia amerykańskiego magazynu. Przypomnijmy, że spółka medialna realizuje tę strategię prenumeraty od 12 lat, więc obecnie ma 250 tysięcy abonentów cyfrowych, a także 1,3 mln abonentów wersji drukowanej, którzy fizycznie otrzymują magazyn.

„Będzie to okazja do dotarcia do większej liczby odbiorców na całym świecie, młodszych i bardziej zróżnicowanych” – powiedział w rozmowie z lokalnymi mediami.

Podobnie w dyrektywie podkreślono, że jest to zmiana, która nie wpływa na treść redakcyjną, „więc będą nadal zajmować się tymi samymi tematami i w dużym stopniu polegać na niektórych kluczowych obszarach, takich jak klimat, zrównoważony rozwój, opieka medyczna i polityka”.

W tej samej kolejności dali jasno do zrozumienia, że ​​aby ta nowa ścieżka nie miała na nich wpływu, zostanie wykonana nowa mocna praca nad treściami cyfrowymi z reklamami, które będą dostępne na ich stronie internetowej, ich aplikacjach mobilnych i w sieciach społecznościowych.

„Wiemy, że w mediach zawsze szukamy nowych paradygmatów i kontynuujemy naszą podróż w kierunku innowacji i cyfrowej transformacji. Obejmuje to zrozumienie zachowań konsumentów i upewnienie się, że zmierzamy we właściwym kierunku pod względem tego, jak konsumenci wchodzić w interakcje z treścią”.

Ze swojej strony outlet będzie utrzymywał płatną prenumeratę w wersji drukowanej oraz sprzedawał magazyn w formacie cyfrowym za pośrednictwem sklepów internetowych.

W epoce całkowicie cyfrowej wiele firm zarabia na różne sposoby, ale ten ruch jednego z najważniejszych mediów na świecie może skłonić inne firmy telekomunikacyjne do bezpłatnego udostępniania swoich informacji w celu dotarcia do nowych odbiorców.

Czytaj teraz:

Tom Ford żegna się ze światem mody

WPP odnotowuje dobre wyniki finansowe w pierwszym kwartale 2023 roku i roku podatkowym 2022

Ile Rosalía zażąda za koncert w Zócalo?