1 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

MADRYT.-Getafe Negro powraca z 80 nauczycielami, honorując Sherlocka Holmesa i Polskę jako kraj goszczący

Madryt, 13 lat (Europejska prasa)

XV edycja festiwalu powieści policyjnych „Getafe Negro” odbędzie się w dniach 24-30 października z udziałem ponad 80 pisarzy, którzy oddają hołd Sherlockowi Holmesowi i Polsce jako krajowi goszczącemu, poinformowała rada miasta w oświadczeniu. .

Dyrektor festiwalu Micah Rivera wyjaśnił w prezentacji, że kluczem do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości są 3 osie tematyczne. Getafe Negro spojrzy w przeszłość, aby oddać hołd dwóm klasykom: Sherlockowi Holmesowi i Kubowi Rozpruwaczowi; Do tej pory, aby analizować regionalne zróżnicowanie współczesnego kryminału i dla przyszłości, zaobserwować niewłaściwy wygląd form i gatunków zarejestrowanych w gatunku.

Radny ds. Kultury Luis Dominguez wskazał, że „międzynarodowy przemysł Getafe Negro ponownie stawia na kulturę i literaturę z innych kontekstów i krajów jako część aktualnych wiadomości i wiadomości społecznych”.

„Ważne jest, abyśmy nadal obstawiali od administracji publicznej tego typu projekty, które tylko wzmacniają znaczenie świadomego i krytycznego społeczeństwa, nie rezygnując z określonego czasu wolnego, który książki odzwierciedlają w naszym życiu” – powiedział. powiedział.

Ambitny projekt

Założyciel Gedaf Negro, Lorenzo Silva, wyraził zaufanie do już ustanowionego wydarzenia, aby odejść z kierownictwa wykonawczego i zostać honorowym komisarzem.

„W swojej piętnastej edycji festiwal konsoliduje się w nowym kierunku i wyraźnie poszerza swoje możliwości, miejscami, współpracownikami i działaniami. Wciąż są tacy, którzy zachęcali go od początku, ale największą satysfakcję w sprawdzeniu, że stwór już ma swoją własną osobowość: otwarta, przyjazna i zdeterminowana, jej Madryt i „Ketafens jest dobre dla duszy” – podkreślił.

W tej wersji Getafe Negro ma premierę odcinka, który stanie się permanentną „prawdziwą zbrodnią” z udziałem Marty Robles i Carlosa Porty. Proponuje się zrewidować kanon powieści kryminalnej od lat 90. do dziś, odpowiadając na pytania typu: Gdzie jest dziś powieść potępienia? Czy istnieje boom lub bańka czarnej powieści? i przyjrzyj się wizerunkowi policji cywilnej w fikcji i ewolucji kobiet jako bohaterek fikcji gatunkowej.

READ  Polska zamknie najbardziej zanieczyszczoną elektrownię w Europie do 2036 r. | Węgiel

W tej edycji rocznice związane z kinem i audiowizualnością mają dużą wagę: Łowca androidów (Getafe Negro przenosi Blade Runnera z powrotem na duży ekran w kinach Renoir), seria z okazji 40. rocznicy premiery 30. rocznicy Twin Peaks, Fire Walks With Me ( można zobaczyć na reżyserowanym kanale Filmin ), stulecie Pasoliniego (z Jordi Corominasem) oraz 30. rocznicę premiery serialu Kto wie gdzie? Z Paco Lobatonem.

Wielościenny festiwal

W tym roku krajem gościnnym jest Polska, której udział wykracza poza literaturę i odbywa się w różnych miejscach. Polska jako kraj goszczący chce w tej odsłonie festiwalu oddać głos narodowi i kulturze ukraińskiej.

Od poniedziałku 17-go można podziwiać wystawę Primachenko i Nikifor w Espacio Mercado. obrazowe wszechświaty; Będzie też forum filmowe z propozycjami z trylogii Kieślowskiego Trzy kolory: (Niebieski, Biały i Czerwony), Nie zabijaj i Nie kochaj z jego Dekalogu, La matrona i Polmission. Tajemnice Paszportów w Delegacji Kultury, Stara Mąkarnia. Weźmy udział online autorki Katarzyny Buzińskiej.

„Z Polskiego Instytutu Kultury bardzo się cieszymy, że Polska będzie krajem gościa w tej edycji festiwalu. Chcemy wykorzystać tę wspaniałą okazję, aby ponownie okazać nasze wsparcie narodowi ukraińskiemu. Dlatego chcieliśmy mieć obecność i udział pisarzy z Ukrainy – wyjaśniła Gabriela Słowińska, dyrektor Polskiego Instytutu Kultury.