27 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ludzkość beznadziejnie wyginie z powodu braku różnorodności genetycznej

Nie potrzeba meteorów, burz słonecznych ani wojen nuklearnych: ludzkość beznadziejnie wyginie brak różnorodności genetycznej Czynniki środowiskowe, społeczne i ekonomiczne, które prowadzą nas do: Ujemna globalna stopa wzrostu populacji do 2100 roku.

To jest wniosek, do którego doszedłem Henryk J, paleontolog, biolog ewolucyjny i redaktor czasopisma naukowego Nature, który również Dzielenie się z innymi gatunkami na Ziemi. Wystarczy zbadać zapis kopalny i aktualne dane biologiczne, mówi J. Inni uczeni, a nawet bardzo Elona Muska – który właśnie stwierdził w niedawnym wywiadzie, że tak naprawdę byłoby Powód upadku cywilizacji Jeśli nie zajmiemy się tym pilnie – Zgodzili się.

Przepowiedziana jest data śmierci

Ji buduje swoją teorię na dwóch głównych czynnikach. Pierwszy to zapis kopalny, Co sugeruje, że żaden ssak nigdy nie był w stanie przekroczyć miliona lat długiego życia, co jest datą wygaśnięcia gatunków o genomach bardziej zróżnicowanych niż nasz. Gee mówi, że stan człowieka jest znacznie gorszy: w ciągu 365 000 lat naszego życia ludzkość wymarła co najmniej dwukrotnie, zredukowana do bardzo małych grup, które następnie rosły w zdumiewającym tempie.

Doprowadziło to do bardzo podobnych genomów we wszystkich gatunkach:W kilku grupach szympansów występuje większa różnorodność genetyczna „Brak różnorodności genetycznej nigdy nie jest dobry dla przetrwania gatunku” – mówi Gee.

Najstarszy odnotowany pochówek w Afryce, kolebka ludzkości i zestaw przetrwania podczas pierwszego odnotowanego kryzysu demograficznego

Ten problem sprawia, że ​​jesteśmy tak wrażliwi na pandemie, takie jak Covid-19. Gdyby nie nasze opanowanie środowiska i współczesna medycyna, która z trudem wytrzymuje atak mutacji w milionach rodzajów wirusów i bakterii, Ludzkość upadła dawno temu. Różnorodność genetyczna sprawia, że ​​gatunek jest odporny na różne czynniki środowiskowe. Dzięki niemu osobniki tego samego gatunku mogą umrzeć, gdy warunki się zmienią, podczas gdy żyją inne.

READ  Trening Conora McGregora, który potwierdza jego poprawę

Gwałtowny spadek płodności

Drugim czynnikiem jest malejący przyrost naturalny. Wbrew temu, co przewidywał krajobraz demograficzny w XIX wieku Thomas Robert MalthusEksplozja demograficzna nie zabiła człowieka. Postęp technologiczny oznacza, że ​​jesteśmy teraz spokojni, ponieważ wielu przewidziało całkowity upadek z powodu globalnego głodu w latach sześćdziesiątych. Gee zaznacza, że ​​od 1968 r. Populacja podwoiła się.

ale wzrost zwalniać z dużą prędkością Konsensus jest taki, że w połowie XXI wieku zacznie spadać, a do roku 2100 ludność świata będzie niższa niż obecnie. W rzeczywistości, według badań Opublikowano w prestiżowym czasopiśmie naukowym The Lancet, Oczekiwania są takie, że za kilka lat Populacja wielu rozwiniętych krajów będzie stanowić połowę dzisiejszej populacji.

Thomas Malthus wierzy, że końcem ludzkości będzie przeludnienie, ale jest odwrotnie

Ten drastyczny spadek wzrostu populacji wynika z kilku czynników, takich jak spadająca płodność nasienia z nieznanych jeszcze przyczyn, niepewność finansowa, zmieniająca się rola kobiet w społeczeństwie, degradacja środowiska i obawa o zmiany klimatyczne, które oprócz negatywnych skutków dla materialny świat, On również ma Ogromny wpływ psychologiczny.

Uwaga Elona Muska

Podobnie jak Gee, Elon Musk również dał plik Alarm dźwiękowy na imprezie Organizowane przez The Wall Street Journal: „Nie ma wystarczającej liczby ludzi. Nie mogę tego bardziej podkreślić, nie ma wystarczającej liczby ludzi. Według założyciela Tesli i SpaceX, mającego obsesję na punkcie utrzymywania gatunków przy życiu, trwający już upadek populacji jest „Jedno z największych zagrożeń dla cywilizacji”.

Ji potwierdza, że ​​to, na co w tej chwili cierpimy, nazywa się „Dług wygaszania” Opisuje to w ten sposób: „W rozwoju każdego gatunku, nawet tego, który wydaje się prosperować, przychodzi czas, kiedy wyginięcie jest nieuniknione, Bez względu na to, co zrobisz, aby tego uniknąć„Znaki już są dla tych, którzy chcą je zobaczyć”, napisał paleontolog i biolog ewolucyjny. Jedyne pytanie, jak mówi, nie brzmi już, czy wyginiemy, ale jak szybko nastąpi to załamanie. podejrzewał, że niedługo nadejdzie. Inni daje nam róg Z przyczyn wykraczających poza załamanie demograficzne.

READ  Przygotuj zdrowe danie dla osoby, na której Ci zależy
Elon Musk: Ten, kto ostrzega, nie jest zdrajcą

Ale pomimo twierdzenia Gee, że wyginięcia nie można wyleczyć, może zająć takie samo stanowisko. Apostołowie Objawienia Maltuzjańskiego Stawić czoła rzekomemu kryzysowi demograficznemu lat 60. i zapomnieć o roli technologii. Kryzys eksplozji demograficznej został rozwiązany do granic możliwości za pomocą Radykalne postępy w rolnictwie i innych technologiach, Zapewnia żywność na poziomie planetarnym (ogólnie). Być może tym razem stanie się podobnie, choć teraz problem wydaje się bardziej złożony. A może istnieje limit, ile razy możesz zapisać grę w rogu, Chilijczyk finiszował w minucie rywala.