14 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

List papieża do ojca Jamesa Martina o homoseksualizmie i grzechu

List papieża do ojca Jamesa Martina o homoseksualizmie i grzechu

W liście do księdza jezuity, papież zapewnił, że w niedawnym wywiadzie dla Associated Press, w którym powiedział między innymi: „Bycie gejem nie jest przestępstwem”, odniósł się do katolickiej doktryny, która naucza, że ​​każdy akt seksualny pozamałżeński jest grzechem.

Watykan

„Odniosłem się po prostu do nauki moralności katolickiej, która mówi, że każdy akt seksualny poza małżeństwem jest grzechem” – tak napisał Papież w odpowiedzi na list o. Jamesa Martina, amerykańskiego jezuity, który rozwinął swoje Przesłanie wśród LGTB Ludzie, aby lepiej wyjaśnić znaczenie jego słów Najnowszy wywiad z Associated Press. Odręczna odpowiedź Papieża została opublikowana w języku hiszpańskim Strona internetowa księdza Martina to „Outreach.faith”.

Z kontekstu wywiadu AP jasno wynikało, że papież mówił o homoseksualizmie, odnosząc się w tym przypadku do „aktów homoseksualnych”, a nie do samego państwa homoseksualnego. Tą odpowiedzią Franciszek powtórzył swoje stanowisko, które powtarzało się już od czasu pierwszego wywiadu z dziennikarzami podczas lotu powrotnego z Brazylii w 2013 r. („Jeśli ktoś jest homoseksualistą, szuka Boga i ma dobrą wolę, kogo mam osądzać?”). ), jest nauczaniem Kościoła katolickiego.

Odpowiadając o. Martinowi, Papież podkreślił również, że w odniesieniu do grzechu „musimy wziąć pod uwagę okoliczności, które zmniejszają lub znoszą winę”, ponieważ „dobrze wiemy, że moralność katolicka oprócz materii ocenia wolność i intencję; i to za wszelkiego rodzaju grzechy”.

I tak w liście powtórzył to, co powiedział Associated Press: „Chciałbym powiedzieć tym, którzy chcą uznać homoseksualizm za przestępstwo, że się mylą”. I podkreślił w wywiadzie, że „homoseksualizm nie jest przestępstwem”, podczas gdy ponad 50 krajów rozważa nałożenie kar prawnych na homoseksualistów, aw niektórych z nich nawet karę śmierci.

List kończy się modlitwą papieża za pracę księdza Martina i za społeczność gejowską, która podąża za nim, dodając: „Proszę, zrób to dla mnie”.

READ  Dochodzenie Financial Intelligence w sprawie meksykańskich milionerów zaangażowanych w Pandora Papers - El Financiero