22 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Lilia Sedilo otworzyła spotkanie i spotkanie szkół i uczelni weterynarii

Lilia Sedilo otworzyła spotkanie i spotkanie szkół i uczelni weterynarii

Aby zająć się trendami w edukacji rolniczej oraz medycynie i zdrowiu zwierząt, W BUAP odbędzie się 168. sesja spotkania i zjazdu szkół i uczelni weterynaryjnych. Na otwarciu tej działalności Rektor Uczelni Lilia Cedillo Ramirez Podkreślił potrzebę postawienia na naukę, aby zachować zdrowie i stawić czoła aktualnym wyzwaniom.

Po zwróceniu uwagi na znaczenie holistycznego podejścia do weterynarii dla wpływania na rozwój regionalny i krajowy, prezes BUAP powiedział: „Ta pandemia wykazała znaczenie zdrowia i jego wszechstronne badania. Zdrowie zwierząt ma wpływ na zdrowie ludziDlatego medycyna weterynaryjna jest kluczem do produkcji bezpiecznej żywności”.

W swoim liście otwierającym dr Lilia Sedilo stwierdziła, że ​​tego typu spotkanie akademickie pozwala nam na przegląd postępów i projektów, ocenę wyników szkoleń specjalistów oraz wymianę poglądów i udanych doświadczeń zdobytych przez lata.

„Główną korzyścią była nasza zdolność do wzajemnych połączeń, aby podkreślić nasze najlepsze doświadczenia w pracy szkół i uczelni weterynaryjnych. Znalazło to odzwierciedlenie w wymianie akademickiej i projektach badawczych prowadzonych przez różne instytucje szkolnictwa wyższego.”

Wśród celów 168. edycji Spotkania i Stowarzyszenia Szkół i Uczelni Medycyny Weterynaryjnej jest m.in. Aktualizowanie planów badań w tej dziedzinie wiedzy, wzmacnianie powiązań między uczestniczącymi instytucjami oraz analizowanie zagadnień związanych ze zmianami klimatuPonieważ epidemia jest odzwierciedleniem braku dbałości o bioróżnorodność, a rola weterynarzy w hodowli zwierząt jest kluczowa dla powstrzymania jej skutków.

Podczas tego spotkania przedstawiono Plan studiów licencjackich i podyplomowych oraz program nauczania BUAP. Okrągłe stoły odbyły się na temat dobrostanu zwierząt, biotechnologii, rozrodu, produkcji zwierzęcej oraz sieci szpitali wielkogatunkowych.

W prawie formalnym Gustavo Moreno Digollado, Prezes Meksykańskiego Stowarzyszenia Szkół i Kolegiów Medycyny Weterynaryjnej i Hodowli Zwierząt wręczył lekarzowi medal Tercia Cesaria Reis de Souza, naukowiec z Autonomous University of Querétaro, jako wybitny członek grupy.

W inauguracji wzięła również udział dziekan Margarita Teresa de Jesus García Gasca z Autonomicznego Uniwersytetu Queretaro. José Andrés Suárez Fernández z Autonomicznego Uniwersytetu Tamaulipas i przewodniczący Federacji Meksykańskich Uniwersytetów; oraz Carlos Eduardo Barrera Diaz z Autonomicznego Uniwersytetu Meksyku (UAEMex). Również Fernando Utrera Quintana, dyrektor College of Veterinary Medicine and Animal Science w BUAP oraz Trinidad Beltran de Leon, dyrektor College of Veterinary Medicine and Animal Science w UAEMex.

READ  Sprawdź swoje umiejętności matematyczne w tym wyzwaniu związanym z równaniem kwadratowym: rozwiąż je w 15 sekund | Meksyk