30 czerwca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Lewica w Ameryce Łacińskiej, jak jest podobna i inna?

Co stanie się z dolarem i peso kolumbijskim po zwycięstwie Gustava Petro? Stany Zjednoczone są na krawędzi i to zła wiadomość dla Białego Domu. Wszystkie szczegóły dotyczące szczepionki przeciw Covid-19 dla małych dzieci. Oto, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć dzień. Najpierw prawda.

1. To jest nowa lewica w Ameryce Łacińskiej

Kolumbijczyk Gustavo Petro jest teraz najnowszym postępowym prezydentem wybranym w Ameryce Łacińskiej po triumfach Gabriela Borka w Chile (2021), Xiumary Castro w Hondurasie (2021), Pedro Castillo w Peru (2021), Luisa Abenadira na Dominikanie (2020). ) i Nayib Bukele w Salwadorze (2019), Alberto Fernández w Argentynie (2019) i Andrés Manuel López Obrador w Meksyku (2018). Dojście do władzy tych przywódców nastąpiło przed i podczas pandemii COVID-19, a potem, jak wahadło, fala centroprawicowych i prawicowych szefów. Czym są podobni i różni? Wyjaśnimy ci to.

2. Co stanie się z dolarem i peso kolumbijskim po zwycięstwie Petro?

Jednym z pytań stawianych w Google po zwycięstwie Gustavo Petro i Francii Márquez w Kolumbii jest to, jak będzie się rozwijało kolumbijskie peso w stosunku do dolara. Eksperci są zgodni, że dolar może wzrosnąć w stosunku do peso i ostrzegają: ogłoszenia wydawane w tych godzinach są niezbędne Petro pod względem wyposażenia i polityki gospodarczej. Oto, co powinieneś wiedzieć.

Efekt Petro na kolumbijskiej gospodarce 3:05

3. „Luka dotycząca par” wpływa na negocjacje dotyczące kontroli zbrojeń

Senatorowie muszą zmierzyć się z czasem przed przerwą 4 lipca, aby przekształcić kompleksowy traktat o bezpieczeństwie broni w prawodawstwo, które może przyjąć zarówno Senat, jak i Izba Reprezentantów. Jakie są największe problemy? Finansowanie przepisów dotyczących wczesnego ostrzegania i co zrobić z tak zwaną „luką par”.

Szczegóły umowy o kontroli zbrojeń w Stanach Zjednoczonych. 2:35

4. Stany Zjednoczone są na krawędzi i to zła wiadomość dla Białego Domu

Jeśli Amerykanie są „skrajnie przygnębieni”, jak sugeruje prezydent Joe Biden, nic dziwnego. Wiele kluczowych aspektów życia gospodarczego, społecznego i narodowego Ameryki, niegdyś uważanych za sprawnie funkcjonujące, udowodnione fakty, jest poza grą. To zła wiadomość dla rządu. Analiza Stephena Collinsona.

READ  WHO: wariant omikronowy reprezentuje „bardzo wysokie ryzyko” dla świata | Wirus koronowy | DW

5. Co się stało z kobietami z Tangshan? Odpowiedz na chińskie żądanie

Minęło ponad dziesięć dni od brutalnego ataku na cztery osoby w chińskiej restauracji serwującej dania z grilla, które oszołomiły i rozwścieczyły kraj, ale brak informacji o ofiarach sprawił, że chiński Internet zapytał: „Co tak naprawdę stało się z tymi kobietami?” Analiza nektaru Jean.

Wirusowe nagranie przedstawiające atakowane kobiety wywołało oburzenie w Chinach 3:27

w porze kawy

Wszystko, co musisz wiedzieć o szczepionce przeciwko Covid-19 dla małych dzieci

Amerykańskie władze ds. zdrowia dały zielone światło dla awaryjnego zastosowania szczepionek Pfizer/BioNTech i Covid-19 dla małych dzieci. Jednak wciąż jest wielu rodziców, którzy są sceptyczni. Omówiliśmy to z analitykiem medycznym CNN Leną Wayne.

Macías: Wszyscy muszą być zaszczepieni, ponieważ wirus nie zniknie 2:43

Powstanie 3400-letniego miasta w Iraku po dotkliwej suszy

Rozległe 3400-letnie miasto pojawiło się w Iraku po osiągnięciu poziomu wody zbiornik z powodu silnej suszy.

Susza obnaża starożytne starożytne miasto Irak 0:43

Media społecznościowe są pełne produktów do wybielania skóry, ale niewiele zrobiono, aby zorganizować ich sprzedaż

Na Facebooku i Instagramie marketerzy reklamują kremy i serum, które obiecują jaśniejszą skórę, ale oferują niewiele informacji o produktach, podczas gdy YouTube i TikTok udostępniają tysiące samouczków od osób promujących Produkty lub domowe środki zaradcze, które nie mają żadnego uzasadnienia ich roszczeń.

Rwanda zakazuje stosowania produktów wybielających skórę 1:46

Jennifer Lopez śpiewa ponownie z Emme i używa w swojej prezentacji neutralnych zaimków

Emmy Maribel Muniz i jej celebrytka Jennifer Lopez otrzymały pochwały po ich ostatnim duecie, Ale nie dla muzyki.

Jennifer Lopez używa neutralnych zaimków, aby zdefiniować jedno z jej dzieci 2:02

Pływające miasto zaczyna nabierać kształtu na Malediwach

Miasto wynurzające się z wód Oceanu Indyjskiego. W turkusowej lagunie, zaledwie 10 minut rejsu łodzią od Male, stolicy Malediwów, powstaje pływające miasto Może pomieścić 20 000 osób.

READ  Eutanazja | "Moja matka umrze w niedzielę o siódmej rano. Jest szczęśliwa": świadectwo syna, który pomógł matce "umrzeć z godnością" w Kolumbii

Dzisiejszy numer

37,7°C

Nieustająca kopuła cieplna, która w ten weekend wymusiła przytłaczająco wysokie temperatury na północnych i środkowo-zachodnich równinach Stanów Zjednoczonych, zacznie przesuwać się na wschód: może pęknąć Rejestruje ponad 37,7 °C, zwłaszcza w tym regionie i na południu.

Stany Zjednoczone są w pogotowiu na nową falę upałów 1:09

Cytat z dzisiaj

„Nie mogę tego ukryć, jestem taki szczęśliwy”

Prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador wyraził zadowolenie ze zwycięstwa kandydata lewicy Gustavo Petro w kolumbijskich wyborach. AMLO wyraził zadowolenie, że jego kraj rozpoczął „nowy etap odradzania się ruchów demokratycznych o wymiarze społecznym” w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. Posłuchaj jego słów.

AMLO dzieli się radością z wygranej Petro w Kolumbii: Bardzo się cieszę 2:44

I koniec…

240m szklany most i otwarty bar nad doliną w Gruzji

W dolinie Dashbashi, niedaleko stolicy Gruzji Tbilisi, otwarto 240-metrowy szklany most. Ze środka zwisa drążek, również wykonany ze szkła i stali. Poznaj szczegóły.

Dowiedz się o szklanym moście, który został otwarty w Gruzji 1:08